Dünya Değerler Günü ne anlama geliyor?

Video: Dünya Değerler Günü ne anlama geliyor?

Bugün 19 Ekim Dünya Değerler Günü. Aslında çoğumuzun henüz yabancı olduğu bir kavram. Peki, 19 Ekim Dünya Değerler Günü tam olarak ne anlama geliyor? Ortak Değerler Hareketi'ni Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Begüm Doğan Faralyalı, CNN TÜRK yayınında anlattı.

19 Ekim Dünya Değerler Günü, Türkiye'de yeni bir kavram. Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Begüm Doğan Faralyalı, Ortak Değerler Hareketi hakkında, CNN TÜRK canlı yayınına katılarak bilgi verdi. "Biraz iyi niyet ve güven ortamı oluşturmak için böyle bir yola çıktık" dedi.

Ortak değerleri hatırlamanın önemine vurgu yapan Begüm Doğan Faralyalı, "Biz sadece farklılıklarımızı konuştuğumuz zaman korku dolu ve endişe dolu oluyoruz. Müştereklerimizi konuşursak kalplerimizi ve sevgiyi büyütürüz. Farklılıklarımızı daha cesur konuşuruz diye inandım" dedi.

Okullarda "değerler" oyunu

Herşeyin bireysel değerlerin farkına varmakla başladığını belirten Begüm Doğan Faralyalı, bu kapsamda geliştirilen "kutu" oyunundan bahsetti. "Gençler ve kadınlarla kutu oyununu oynuyoruz. Kişisel değerlerin farkına vardıkça ve paylaştıkça aslında ne kadar farklı görünsek de aynı şeyleri istediğimizin farkına varıyoruz. Ve birbirimize karşı ön yargılarımızı kırıyoruz" diye konuştu.

Begüm Doğan Faralyalı, "Bu değerler oyununu Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı ile konuştuk. Okullara sokup değerlerin farkedilmesi için onlar değerlendirecekler" diyerek oyunun okullara da girebilmesi konusunda yetkililerle irtibat kurulduğunu belirtti. 

Bundan sonraki yol haritası hakkında da bilgi veren Begüm Doğan Faralyalı, "İllere giderek bu sohbetlere devam edeceğiz. Yarışma yapacağız. Bu değerleri nasıl toplumda yaşatabilirsin diye. Seçtiğimiz projelere destek olacağız. Git gide bu muhabbeti büyütmek istiyoruz, amacımız bu" dedi.

 

 

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS