hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Dünyada sahte ilaç alarmı

  KAYNAKCNN TÜRK

  Dünya Sağlık Örgütü sahte ilaçlar konusunda uyardı. İlaç pazarının yüzde 10'undan fazlasının sahte ilaç piyasasının elinde olduğunu söyleyen Dünya Sağlık Örgütü, her yıl 1 milyonu aşkın kişinin sahte ilaç nedeniyle hayatını kaybettiğine dikkat çekti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sahte ilaç tehlikesine karşı Tüm Eczacı İşverenler Sendikası Genel Başkanı Nurten Saydan dikkat çeken bir açıklama yaptı. Saydan, geçen haftalarda İzmir’de piyasaya sürülmek üzere olan binlerce sahte ilaç yakalandığını hatırlatarak, Türkiye’ye gelen sahte ve kaçak ilaçların başında zayıflama ilaçları, afrodizyak etkili ilaçlar, saç ürünleri ve hormon ilaçlarının olduğunu söyledi.

  Hürriyet Gazetesine konuşan Saydan, "Eczanelerde ilaç olarak satılması gereken bu ürünlerin internet ortamında, sosyal medya ya da merdiven altı gibi yerlerde kontrolsüzce satılması, endişe verici boyutlara ulaştı." derken “İlacın doğru adresi eczanelerdir.” vurgusu yaptı.

  Sahte ve kaçak ilaçların en çok internet üzerinden satıldığına dikkat çekip, “Asla internet üzerinden ilaç alınmasın.” uyarısında bulundu.

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow