e Devlet hac kuraları sorgulama adresi… 2020 hac sonuçları e devlet’te olacak!

Video: e Devlet hac kuraları sorgulama adresi… 2020 hac sonuçları e devlet’te olacak!

Hac kurası sonuçları e devlet sorgulama sayfası üzerinden kontrol edilebilecek. 2020 yılı hac kura sonuçları ile bu yıl kutsal topraklarda hac ibadetini yerine getirecek kişiler belirlenmiş olacak. Peki, hac sonuçları ne zaman, saat kaçta belli oluyor?

TC kimlik no ile hac kurası sorgulama işlemleri e Devlet üzerinden yapılabilecek. Yani TC kimlik numarası ve şifreleri ile sisteme giriş yapan kişiler belirtilen saatten itibaren sonuçlara ulaşabilecek. Diyanet, hac sonuçları ile ilgili yaptığı açıklamada adaylara ek olarak mesaj atılacağını belirtmişti. İşte kuralar ve sonuçlarla ilgili tüm detaylar…


HAC SONUÇLARI SAAT KAÇTA BELLİ OLUYOR?


Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2020 yılına ait çekilişle ilgili paylaştığı bilgilere göre bu yılın çekiliş sonuçları saat 21:00’de duyurulacak.


HAC KURALARI 2020 SORGULAMA SAYFASI E DEVLET’TE!


Geçtiğimiz yıllarda Diyanet’in internet adresinde yaşanan yavaşlamalar nedeniyle bu yıl önemli bir çözüm üretildi. 2020 yılına ait kura sonuçları Diyanet İşleri Başkanlığı’nın e – devlet aracılığıyla sunduğu hizmetler arasında yer alacak.


HAC SONUÇ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ…


KESİN KAYITLAR NE ZAMAN YAPILACAK?


Kurada ismi çıkan hacı adayları kesin kayıt yaptırabilir belgelerini yine e devlet üzerinden alacak. Aldıkları bu belge ile birlikte kendilerine en yakın müftülüğe giden kişiler hac kayıtlarını tamamlamış olacak. Kazanan kişilerin kesin kayıtları ise 13-24 Ocak tarihleri arasında yapılacak.


DİYANET SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ...

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS