EBA TV CANLI izle |TRT EBA TV frekans ve ilkokul, ortaokul ders programı

EBA TV CANLI izle |TRT EBA TV frekans ve ilkokul, ortaokul ders programı

Uzaktan eğitim bugün itibariyle başladı. Corona virüsü tedbirleri kapsamında dersler EBA üzerinden yapılacak. Bu bağlamda TRT ilkokul, ortaokul ve lise sınıfları için 3 ayrı kanalı yayına soktu. Öğrenciler ve velileri uzaktan eğitimin başlamasıyla birlikte EBA TV canlı yayın kanallarını ve TRT EBA TV canlı izleme frekans bilgilerini araştırıyor. İşte, EBA ilkokul, ortaokul ders programı ve frekans bilgileri ile canlı yayın kanalları…

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

EBA TV canlı yayın kanalları bugünden itibaren uzaktan eğitime başladı. TRT üzerinden yapılan yayınlar kapsamında ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri eğitimlerine uzaktan devam edebilecekler. Peki, TRT EBA TV frekans bilgileri nelerdir? İşte, EBA TV canlı yayın kanalları ve EBA TV ders programları ve frekans bilgileri…

EBA TV İLKOKUL DERS PROGRAMI

Eğitim öğretimini ilkokulda devam ettiren öğrenciler için 23-27 Mart tarihleri arasında uygulanacak olan ders programı şöyle:


EBA TV İLKOKUL CANLI YAYINI İÇİN TIKLAYIN

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

EBA TV ORTAOKUL DERS PROGRAMI

Eğitim öğretimini ortaokulda sürdüren öğrenciler için 23-27 Mart uzaktan eğitim ders programı şöyle:


EBA TV ORTAOKUL CANLI YAYINI İÇİN TIKLAYIN

TRT EBA TV LİSE YAYIN AKIŞI – DERS PROGRAMI

Lisede eğitimine devam eden öğrenciler için 23-27 Mart tarihli haftalık yayın akışı bilgileri şöyle:


EBA TV LİSE CANLI YAYINI İÇİN TIKLAYIN

TRT EBA TV FREKANS BİLGİLERİ

HD Alış bilgileri:

Alış frekansı :12.084 MHz

Polarizasyon : Yatay (H)

Sembol oranı : 13.750

FEC : 2/3

 

SD Alış bilgileri:

Alış frekansı :11.916 MHz

Polarizasyon : Dikey (V)

Sembol oranı : 30.000

FEC : 3/4

SD (Standart çözünürlüklü) EBA TV İlkokul SD, EBA TV Ortaokul SD, EBA TV Lise SD kanalları TURKSAT uydusu üzerinden 1916 MHz, Vertical (Dikey), Sembol Oranı:30.000 FEC:3/4 parametreleri ile yayınlanmaktadır. TKGS (TURKSAT Kanal Güncelle Sistemi) sistemine sahip uydu alıcılarda ya da uydu alıcılı TV'lerde EBA TV İlkokul SD 89. kanaldan, EBA TV Ortaokul SD 90. Kanaldan, EBA TV Lise SD 91. kanaldan izlenebilir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

HD (yüksek çözünürlüklü) EBA TV İlkokul HD, EBA TV Ortaokul HD, EBA TV Lise HD kanalları TURKSAT uydusu üzerinden 12084 MHz, Horizontal (Yatay), Sembol Oranı:13750 FEC:2/3 parametreleri ile yayınlanmaktadır. TKGS sistemine sahip olan uydu alıcılarda ya da uydu alıcılı TV'lerde EBA TV İlkokul HD 86. kanaldan, EBA TV Ortaokul HD 87. kanaldan, EBA TV Lise HD 88. kanaldan izlenebilir.