hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Edirnekapı Şehitliği'nde hüzünlü bayram

  KAYNAKCNN TÜRK

  Bayramın ilk günü Edirnekapı Şehitliği'ne gelenler vatan uğruna, bayrak uğruna can veren şehitleriyle bayramlaşıyor. Onlar için bu bayram da hiç şüphesiz buruk geçiyor. CNN TÜRK Muhabiri Çağdaş Evren Şenlik, Edirnekapı Şehitliği'nden son durumu aktardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kiminin babası, kiminin evladı, kiminin de kardeşiydi toprağın altındaki. Bayramın ilk günü şehitliklerde yine hüzün vardı.

  Evladını kaybeden bir şehit annesi duygularını, “Enes benim oğlumdu ortanca oğlumdu. 19 yaşındaydı, vatani görevini yaparken bitirmişti zaten 6 ayı dolmamıştı bana söz verdi geleceğim dedi geldi” sözleriyle aktardı.

  Edirnekapı bu bayramda da şehit yakınları ile doldu taştı. Her mezar taşının başında hasret ve gurur bir aradaydı.

  Edirnekapı Şehitliğinde hüzünlü bayram

  “94'ün 8’inci ayın 20’sinde şehit oldu, her bayram geliyoruz ziyaret ediyoruz.” “Her bayram geliriz, bu bayram annem de yok sanki böyle daha da yalnız kalmışız gibi hissettim. Kardeşimi hiçbir zaman yalnız bırakmayız annem olsun, babam olsun.”

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bazıları için yıllar geçti bazıları için sadece birkaç bayram oldu. Onların yürekleri hala bir alev topu. Eksik ve özlem dolu bir bayram sabahına uyandılar soluğu mezarların başlarında aldılar.

  “Daha 20 yaşındaydı Hakkari Şemdinli’de mayın patlaması üzerine şehit oldu maalesef.”

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow