Ege'de dengeler değişmedi

Ege'de dengeler değişmedi

{ title }

SONRAKİ VİDEO

55 milyondan fazla seçmenin katılımıyla, Türkiye ikinci turda 13. Cumhurbaşkanı’nı belirledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP lideri Kılıçdaroğlu arasındaki bu yarışın sonuçları her iki turda da farklılık gösterdi. Peki, adayların oylarını artırdığı Ege Bölgesi’nde durum nasıldı? Yanıtı haberimizde.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

8 şehirde, 7 milyondan fazla seçmen oy kullandı. En büyük fark Kütahya’da yaşandı. İkinci turda rüzgar Erdoğan’dan yana esti.

Türkiye, 13. Cumhurbaşkanı’nı belirlemek üzere 28 Mayıs Pazar günü sandık başına gitti. İkinci tur seçimleriyle Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı olarak yoluna devam edecek.

Her iki lider her iki turda farklı sonuçlar elde etti. Özellikle Ege Bölgesi’ndeki oy değişimi dikkatlerden kaçmadı. 8 şehirde 7 milyon 253 bin seçmen sandığa gitti.

Egede dengeler değişmedi

Afyonkarahisar, Aydın, Denizli, İzmir, Kütahya, Manisa, Muğla ve Uşak illerinin tamamına bakıldığında, adaylar oy oranlarını yükseltti. İkinci tur seçimlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk tur yüzde 39,96’dan yüzde 42,25’e, Kılıçdaroğlu ise yüzde 53,97’den yüzde 57,75’e çıkardı.

8'ilin 4'ünde Erdoğan 4'ünde ise Kılıçdaroğlu sandıktan birinci çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ege Bölgesi’nde en fazla oyu yüzde 70,59 ile Kütahya’dan, Kemal Kılıçdaroğlu ise yüzde 67,13 ile İzmir’den aldı.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber