Ekrem İmamoğlu tatil eleştirilerine cevap verdi

Video: Ekrem İmamoğlu tatil eleştirilerine cevap verdi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun deprem bölgesini ziyaretinin ardından Palandöken'de kayak yapması tepki çekmişti. İmamoğlu, konuya ilişkin Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdulkadir Selvi'ye konuştu. Programının önceden belirlendiğini söyleyen İmamoğlu, "Biz kutlama yapmadık, çocuklarımla vakit geçirdik" ifadelerini kullandı.

Elazığ'da yaşanan deprem felaketinin yaraları sarılmaya çalışılırken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kayak tatili gündeme düştü. İmamoğlu'nun deprem bölgesini ziyaret ettikten sonra Erzurum'da kayak tatilinde olan çocuklarının yanına gitmesi, kamuoyunda tepkilere neden oldu. İmamoğlu, konuya ilişkin açıklamayı Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdulkadir Selvi'ye yaptı. "İftira atmanın veya bir komplo teorisi üretmenin ya da polemik üretmenin sonu yok. Öncelikle çocukların tatili 15-20 gün önceden belirlenmişti. Benim onlara eşlik etmem de önceden belirlenmiş bir programdı. 400 günde çocuklarıma 8 gün ayırdım. Ailemin bütünüyle ilk defa bir üç gün geçirdim" dedi.


"Siyasetin bedelini biliyoruz" diyen İmamoğlu, "Siyaseti meslek edinmiş insanların yaptığı tanımlar beni ilgilendirmiyor" ifadelerini kullandı. "Siyaseti kutsallaştırmanın bir anlamı yok. Milyonlarca babanın olduğu gibi benim de ailem kutsalım. Yani ben kızıma, ergenlik çağı gelmiş oğluma, üniversite talebesi oğluma hatta çok sevdiğim eşime zaman ayırmak zorundayım. Benim kutsalım bu" dedi.


İmamoğlu, Elazığ ziyaretine ilişkin de "O geceyi Elazığ'da geçirdim. Kamp alanlarını ziyaret ettim. Sonraki günü Tunceli ziyaretine ayırdım. O günün akşamında da çocuklarımın yanına vardım ve 3 gün çocuklarımla geçirdim. Tabii ki burada olduğumu yayınlamak niyetim yoktu. Sosyal medyada ailemle ilgili kirli paylaşımlar görünce yayınlamak zorunda kaldım" ifadelerini kullandı.


"Ben çok dürüst siyaset yapıyorum" diyen İmamoğlu, "Mış gibi yapıp, İstanbul’da olup bir de eğlenceye katılmadım. Müzik programı yaptırmadım. Çocuklarımla üç gün vakit geçirdim" diye konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS