hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Elitaş: Artık sözleşmelinin kadro problemi olmayacak

  Sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesine yönelik kanun teklifi meclis başkanlığına sunuldu. AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş teklifin detaylarını açıkladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesine yönelik hazırlanan kanun teklifi meclis başkanlığına sunuldu. Toplam 458 bin 615 sözleşmeli çalışan kadroya geçecek. Teklifin detaylarını AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş açıkladı.

  Yasa çıktıktan sonra bir ay içinde başvuru yapan atama hakkı kazanacak. Belediyelerde çalışan sözleşmeliler de 3 yıl şartı aramadan kadroya geçecek. Artık belediyelerde işe başlamak için KPSS şartı getirilecek.

  Elitaş, kurumlardaki kadro sayılarını, EYT düzenlemesi ve bayram ikramiyelerin artıp artmayacağına ilişkin soruları da yanıtladı.

  Mustafa Elitaş, “28 Kasım 2022’den önce sözleşmeli olarak başlayanlar memur kadrosuna geçecekler. 1 yıl süreyle aynı görevle çalıştıktan sonra tayin hakkı elde edecekler. Sözleşmeli personelin atık kadro problemi olmayacak. 458 bin 615 görevde yükselme, unvan değişikliği, tayin imkanı hakkına sahip olacaklar. Kadro tamamen talebe bağlı olacak. Bu personel için de KPSS zorunluluğunu getiriyoruz.  Belediyelerde 3 yıl sonra kadroya geçme imkanı yoktu. Kamu personelinde olduğu gibi 3+1 sistemine dahil ediyoruz. EYT ile ilgili çalışma kanun tekniği açısından zaman alacaktır. Bakanlık henüz çalışmayı göndermedi. EYT ile ilgili çalışmayı bitireceğiz. Bizden tarih istemeyin. Muhalefet çalışmayı tıklayabiliyor.” ifadelerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow