hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Elon Musk'ın tartışma yaratan tweet kısıtlamasının perde arkası

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Elon Musk'ın Twitter kullanıcılarının bir gün içinde görüntüleyebileceği gönderi sayısına kısıtlama getirmesi sosyal medya kullanıcılarını ikiye böldü. Peki kısıtlamanın amacı ne? CNN TÜRK Muhabiri Merve Tokaz ile kameraman Buğra Benlioğlu, Dijital Medya Uzmanı Emre Özcan ve Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Ali Murat Kırık’a sordu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Elon Musk tweet görüntülemeye sınırlama getirdi. Sosyal medya kullanıcıları ikiye bölündü. Tweet görüntülemeye getirilen o kota, tartışmaları da beraberinde getirdi.

  Konuyla ilgili konuşan Dijital Medya Uzmanı Emre Özcan, “Eğer doğrulanmış bir hesabınız yoksa günde sadece 800 tweet görebiliyorsunuz. Doğrulanmış hesaplar için ise 8 bin tweete kadar görüntülenebiliyor” ifadelerini kullandı.

  Elon Muskın tartışma yaratan tweet kısıtlamasının perde arkası

  Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Ali Murat Kırık ise, “Bu konunun altında mutlaka siyasi ve politik etmenlerin olduğunu bilmemiz gerekir” şeklinde görüş belirtti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Elon Musk, o kararın gerekçesi olarak üstü kapalı ‘biraz dışarı çıkın, sosyalleşin’ dedi. Peki mesele gerçekten bizim sosyalleşmemiz mi?

  Elon Muskın tartışma yaratan tweet kısıtlamasının perde arkası

  Ali Murat Kırık bu soruyu, “Dijital detoks mu yoksa poliitk bir iş insanı olarak Macron ile ters düşmemek için mi bu adımları attığı soru işaretlerini de beraberinde getirmiş oldu” sözleriyle yanıtlarken, Emre Özcan ise “Yaptığı her hamle ücretli mavi tike yönelik bir adım olarak görülebilir. Biz de bunu böyle yorumluyoruz” şeklinde yanıt verdi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow