Eminönü balıkçıları ne olacak?

Video: Eminönü balıkçıları ne olacak?

İstanbul Eminönü'ndeki balıkçı teknelerinin durumu belirsizliğini koruyor. Tahliye kararının durdurulmasının ardından şimdi gözler İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde. Mahkemenin gerekçeli kararının belediyeye ulaşmasının ardından bir üst mahkemeye başvurulacak. Peki, bu duruma balıkçılar ne diyor? CNN TÜRK Muhabiri Zeynep Karamustafa ve kameraman Serkan Emekçi'nin haberi.

Uzun süredir tartışılıyor. "İstanbul Eminönü'ndeki balıkçıların akibeti ne olacak?" sorusu yanıt arıyor. Gelinen son noktada balıkçıların tahliyesine ilişkin mahkemeden sürpriz bir karar çıkmış, 3 numaralı balıkçı teknesinin kira sözleşmesinin devam etmesine karar vermişti. Ve bugün Eminönü'nde bulunan 3 balıkçı teknesi de işlerini yapmaya devam ediyor. Esnaf, kendilerine kasım ayına kadar süre verildiğini ve bundan sonra ne olacağını bilmediklerini söylüyorlar. "Bizi kaldırmayın, yeni bir düzenleme yapın, yepyeni dükkanlarımız olsun" diyorlar .


CNN TÜRK'ün edindiği bilgilere göre, 9. Sulh Mahkemesi'nin kararı henüz İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ulaşmadı. Belediye, gerekçeli kararı gördükten sonra bir üst mahkemeye başvuracak ve balıkçıların kaderinin ne olacağı mahkeme kararı ile belli olacak. Kararın açıklanmasının ardından Eminönü'nde meydan düzenlemesi yapılacak. Teknelerin durumu ile ilgili projelendirme çalışması ise sürüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS