Enkaz altından sevindirici haberler

Enkaz altından sevindirici haberler

Türkiye'yi sarsan depremin üçüncü gününe girilirken enkaz altında kalanlardan peş peşe sevindirici haberler geliyor. Gece boyunca çalışmalarını aralıksız sürdüren arama kurtarma ekipleri yıkılan binalardan birçok kişiyi kurtardı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Küçük Betül mahsur kaldığı o karanlıktan 47 saat hayata tutundu. Türkiye'yi sarsan o depremde yıkılan binalardaki arama kurtarma çalışmaları aralıksız devam ediyor. Saatler geçse de hava koşulları zorlu olsa da umut hiç bitmiyor.

Depremin 47 saatinde bir mucize daha gerçekleşti. Adıyaman'daki bu enkazdan bir ses duyan ekipler hemen harekete geçti. Çalışmalar saatler sürdü. Küçük Betül enkazdan çıkarıldığında yerini mutluluk gözyaşlarına bıraktı. Hastaneye kaldırılan çocuk tedavi altına alındı.

Aynı bölgeden dakikalar sonra bir sevindirici haber daha geldi. Adıyaman’da, 7 katlı bir apartmanın enkazından önce 3 yaşındaki Muhammet ve annesine ulaşıldı. Enkazdan çıkarıldıktan sonra ambulansla hastaneye kaldırılan anne ve çocuğun durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kahramanmaraş’ta 3 buçuk yaşındaki Arif Kaan ise sıkıştığı yerden kurtarıldı. Hastaneye kaldırılan Arif Kaan tedavi altına alındı. Malatya'da ise 6 yaşındaki Abdullah, depremden 45 saat sonra enkazdan kurtarıldı. Hastaneye kaldırılan çocuğun durumu iyi.

Arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği Hatay’dan da sevindirici haber geldi. Deprem sonrası yıkılan binada enkaz altında kalan 5 kişilik aileden 3’ü 45 saat sonra sağ olarak kurtarıldı.

Demirören Haber Ajansı’nda acı kayıp

Demirören Haber Ajansı’nda acı kayıp