hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Erdoğan AK Parti Genel Merkezinde: Yeni kabine ne zaman açıklanacak?

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Bugün kabine toplantısına başkanlık edecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Genel Merkezinde çalışmalarını sürdürüyor. O çalışmaların detaylarını CNN TÜRK Muhabiri Arda Erdoğan aktardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  CNN TÜRK Muhabiri Arda Erdoğan detayları şu ifadelerle aktardı;

  "Geçtiğimiz dakikalarda Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Genel Merkezi'ne ulaştı ve kurmaylarıyla toplantıya bir çalışma toplantısını aslında başladı.

  Dün AK Parti'nin 28. dönemdeki yeni grup yönetimi belirlenmiş oldu. AK Parti grubunca henüz resmi seçim yapılmadı. Ancak o isimlerin kimler olabileceği dün MYK toplantısında netleşmiş oldu. Dünkü o toplantının hemen ardından bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan gelecek dönemki grup yönetimiyle bir araya gelmiş durumda.

  O İSİMLER KİMLER?

  Mevcut Grup Başkan Vekili Özlem Zengin ve Grup Başkan Vekili Emin Akbaşoğlu yeni dönemde devam edecek. Eski Adalet Bakanı ve AK Parti'nin yeni Grup Başkan Vekili olması beklenen Abdülhamit Gül, AK Parti Genel Merkezi'ne ulaştı. Onun ardından Leyla Şahin Usta’da yine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı karşılayan isimler arasındaydı.  AK Parti'nin yeni Grup Başkanı olması beklenen Abdullah Güler’de genel merkezde Cumhurbaşkanı'nı karşılayan isimler arasındaydı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  BU ÇALIŞMA TOPLANTISININ GÜNDEMİNDE NELER VAR? MECLİS TAKVİMİ NASIL İLERLEYECEK?

  Bütün bu sorulara bugün gerçekleşen çalışma cevap aranıyor. AK Parti yeni grup yönetimiyle genel merkezde Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında bir sürpriz çalışma toplantısı gerçekleştiriyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti Genel Merkezi'ndeki bu çalışmasının ardından Sayıştay'a gidip Sayıştay'ın kuruluş yıl dönümü programına katılmasını bekliyoruz. Saat 15.30’u gösterdiğinde de Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısına başkanlık edecek.  Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk kabinesinin son toplantısı olmuş olacak. O toplantıda hem dilek temenniler dile getirilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine üyelerini yürütmüş çalışmalar dolayısıyla teşekkür edecek.

  Kabine üyelerinin de yürütmüş oldukları, görevde kaldıkları süre boyunca yürüttükleri çalışmalara ilişkin bilgi vermesi bekleniyor. AK Parti Genel Merkezi'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin yeni grup yönetimiyle meclisin çalışma takvimini mercek altına aldığı önemli bir toplantıyı gerçekleştiriyor."

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow