hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Erdoğan: Devlete kulak verselerdi ibretlik olmazlardı

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  KAYNAKCNN TÜRK

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mersin'deki terör eyleminin faili Dilşah Ercan'ın CHP’nin tutuklu gazeteci raporunda yer almasına sert tepki gösterdi. "CHP bir milli güvenlik sorunudur" dedi. Kabinede değişime seçime kadar kapıyı kapatan Erdoğan, 2023 seçimleri içinse endişe taşımadığını söyledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CNN TÜRK-Kanal D ortak yayınında Mersin’deki canlı bomba saldırısını gerçekleştiren teröristin CHP’nin tutuklu gazeteciler raporunda yer almasına “Terör örgütü siyasi uzantısı malum parti yerine devletin dediğine kulak verselerdi, ibretlik utanılacak hallere düşmezlerdi. CHP bir milli güvenlik sorunudur.” sözleriyle tepki gösterdi.

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun sosyal konut projesine ilişkin “hükümet garanti versin” çıkışı da Erdoğan’a soruldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşa ev yapabileceği arsaların satışında kapasite artırım müjdesini de verdi. AK Parti 28 Ekim’de vizyon belgesini kamuoyuna duyuracak. Erdoğan, seçim sloganının "Türkiye yüzyılı" olacağını söyledi. Cumhurbaşkanı kabinede ve AK Parti’de değişim iddialarına seçime kadar kapıyı kapattı, yeni döneme işaret etti. Cumhurbaşkanı, AK Parti'ye küskün olanlarla ilgili de konuştu.

  Erdoğan, 2023 seçimlerini tarihi olarak niteledi. Siyasetten tasfiye olacaklar ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, küskünlere kapılarının açık olduğunu vurguladı. “Muhalefetin adayının kim olacağıyla ilgilenmediklerini söyleyen cumhurbaşkanı 2023 için endişe taşımıyorum.” dedi.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow