Erdoğan, Gökçek ile görüşmesi hakkında ilk kez konuştu

  1. Türkiye
Video: Erdoğan, Gökçek ile görüşmesi hakkında ilk kez konuştu
Cumhurbaşkanı <a class="in-news-link" href="/recep-tayyip-erdogan" target="_blank" title="Recep Tayyip Erdoğan haberleri">Recep Tayyip Erdoğan</a>, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile yaptığı görüşmeye ilişkin ilk kez detay verdi. Erdoğan, istifa konusu için "bunu aramızda konuştuk"dedi. Sırbistan dönüşü uçakta soruları yanıtlayan Erdoğan, "Siz 20 sene, 23 sene - 24 sene belediye başkanlığı yapacaksınız, ilanihaye buralarda kalınacak diye bir şey yok" mesajını verdi. İstifalar için bu hafta ve önümüzdeki hafta yapılacak görüşmelere işaret etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile yaptığı görüşmeye ilişkin ilk kez detay verdi. Erdoğan, istifa konusu için "bunu aramızda konuştuk"dedi. Sırbistan dönüşü uçakta soruları yanıtlayan Erdoğan, "Siz 20 sene, 23 sene - 24 sene belediye başkanlığı yapacaksınız, ilanihaye buralarda kalınacak diye bir şey yok" mesajını verdi. İstifalar için bu hafta ve önümüzdeki hafta yapılacak görüşmelere işaret etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna ve Sırbistan'a yaptığı ziyaret dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. O sorulardan biri Gökçek'in istifası iddialarına ilişkindi.

Erdoğan açıklamasında "Bunları aramızda konuştuk, görüştük. Daha önce de söylediğim gibi olay sadece Melih Bey'in şahsında olan şeyler değildir. Yani bu konuyla ilgili, partimizde, bazı yerlerde bir değişim iradesi söz konusudur. Bu aynı zamanda merkez karar ve yönetim kurulumuzun da bir kararıdır. Değişim iradesini partimizin üst yönetiminin ortaya koymasını özellikle arkadaşlarımız da istiyorlar" dedi.

Cumhurbaşkanı, "Seçimle gelen, seçimle gider" eleştirilerine de yanıt verdi: "Kusura bakmasınlar da; seçimle gelen seçimle gider ama bunlar bağımsız seçimle gelip bağımsız seçimle gitmiyorlar. Bunlar tabii ki bir iradenin yaptığı ön seçimler vesaire neticesinde buralara geliyorlar. Siz 20 sene, 23 sene - 24 sene belediye başkanlığı yapacaksınız, bazı yerlerde üç dönem belediye başkanlığı yapılacak. İlanihaye buralarda kalınacak diye bir şey yok. Bugüne kadar partinin yönetimi, devamı istikametinde eyvallah demişse, her türlü desteği vermişse; şimdi de kalkıp eğer böyle bir irade ortaya çıkmışsa. Bakın bunun sebepleri var. 16 Nisan'da biz hangi ilde ne kadar oy aldık? Ortalamanın altında olanlar, ortalamanın üstünde olanlar. Tüm bunları A'dan Z'ye gözden geçiriyoruz." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ankara ve Balıkesir dışında sorunlu il var mı sorusuna verdiği yanıt da dikkat çekti. Ankara ve Balıkesir'de sorun yok demedi. Bu iki ile ek olarak sorunlu iller arasına Bursa'yı da ekledi. Erdoğan, "Bu konuyla ilgili demek ki bir sıkıntı yaşıyoruz, bu sıkıntıları da aşmamız gerekiyor. Bazı arkadaşlarımızın bence bundan rahatsızlık duymaması, tam aksine, bizim yönetimimiz eğer böyle bir karar verdiyse, verecekse, o konuda İstanbul Büyükşehir Belediye başkanımızın yaptığı gibi o nezaketi gösterir. Dolayısıyla bu hareketi güçlendirir. Temenni ederiz ki, bu hafta, önümüzdeki hafta içerisinde bazı görüşmeleri yapacağız, ondan sonra da nihai kararımızı vereceğiz çünkü her geçen vakit aleyhimizedir ve buna da pek tahammül edemeyiz." dedi

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS