hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Erdoğan: Pazarlık siyaseti yapmayınca bağ koptu

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CNN TÜRK-Kanal D ortak yayınında soruları yanıtladı. Erdoğan, Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'a 3 bakanlık teklif ettiğini söyledi. Erdoğan, Sinan Oğan'ın kendisini destekleme kararında pazarlık olmadığının altını çizdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CNN TÜRK-Kanal D ortak yayınında konuştu.

  CHP’nin Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na destek vermesi için Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'a bakanlık sunduğunu söyledi. AK Parti’nin ile Özdağ ile yaptığı görüşmenin ayrıntılarını anlattı.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kılıçdaroğlu’ndan ona 3 bakanlık teklifi yapılmış. Numan Beye de AFAD gibi bir bakanlık veyahut da İçişleri Bakanlığı eğer bu verilirse kabul edebilirim gibi böyle bir talebi olmuş. Numan Bey kendisine cumhurbaşkanımız böyle taleplere kapalıdır demiş. Biz bir defa kesinlikle pazarlık siyaseti yapmayız. Ahlak ve ilke temelli siyaset yaparız dedik. Bu minval üzerine de Numan Bey görüşmesini o şekilde yaptı ve Numan Bey de cumhurbaşkanımız bunu kabul etmez deyince bağ koptu" ifadelerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Erdoğan, ATA İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan'ın 2. turda kendisini destekleme kararını değerlendirdi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sinan Bey'le ilkesel konular konuştuk. Türk dünyası, terör konularında aynı düşüncedeyiz” dedi. Oğan'ın aldığı yüzde 5,2'lik oy oranına değinerek “Şu anda adeta Cumhur İttifakı'nın elemanı gibi çalışmalara sağ olsun başlamış durumda. Bu 5.2 olabilir, fazla olabilir, eksik olabilir. Önemli olan sinerjiyi değerlendirmektir. Sinan Oğan bir gerçek. Sizinle bir pazarlık yaptı mı? Bakanlık, makam, mevki vaat ettiniz mi kendisine? Hayır böyle bir şey yok." sözlerini kullandı.

  Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun "Anayasa'nın ilk 4 maddesini değiştirmek isterseniz Erdoğan’a, buna karşı iseniz Kılıçdaroğlu’na oy vereceksiniz" sözüne de tepki gösterdi ve “Başbakanlıkta yaptım, cumhurbaşkanlıkta yaptım. Benim Anayasa’nın ilk 4 maddesiyle sorunum olur mu? Bugüne kadar bir sorunu olmamış Tayyip Erdoğan var. Kılıçdaroğlu denilen adam Kandil’dekilerle beraber benim bayrağıma muhalefet edenlerle beraber yol yürüyor. O benimle bir defa bayrak konusunda yarışamaz. Öyle bir şey söz konusu olabilir mi? Sen neye dayanarak bunu söylüyorsun? Bu terbiyesizliğin daniskasıdır." ifadelerini kullandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow