hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Erdoğan, Sinan Oğan ile ne konuştu?

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  2. turun kilit ismi olduğu belirtilen ATA İttifakı adayı Sinan Oğan'ın kimi destekleyeceği merak ediliyor. Bu kapsamda dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Oğan ile İstanbul’da bir araya geldi. Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ise Oğan ile görüşmesi beklenirken ATA İttifakının ortağı Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile görüştü. Peki bu görüşmelerden ne çıktı? Detaylar CNN TÜRK Muhabiri Nisan Korkmaz aktardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  CNN TÜRK Muhabiri Nisan Korkmaz detayları şu ifadelerle aktardı;

  "İkinci tur öncesi ittifaklarda da görüşmeler başladı. Dün akşam saatlerinde İstanbul'da dikkat çeken bir görüşme gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATA İttifakının cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan'ı Dolmabahçe çalışma ofisinde kabul etti.

  O görüşme yaklaşık bir saat sürdü. Görüşme sonrasında iki taraftan da bir açıklama yapılmadı.

  Ayrıca dün CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’da Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'la görüştü. Kılıçdaroğlu, Özdağ’ı Zafer Partisi Genel Merkezi'nde ziyaret etti.

  Gözler aslında ATA İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan'ın da orada olup olmayacağındaydı ama Sinan Oğan o görüşmeye gelmedi. Görüşmeye iki partinin liderinin yanı sıra kurmay isimler de katıldı ve görüşme bir saat yirmi dakika sürdü. Görüşmenin ardından da iki lider kameraların karşısına geçti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Çok net bir karar açıklanmadı. Kılıçdaroğlu, ‘Gayet güzel, verimli bir toplantıydı’ ifadelerini kullandı.

  Ümit Özdağ’da ‘yetkili kurullarımızla değerlendirme yapacağız’ dedi.

  Şimdi gözler aslında iki tarafında iki tarafla da görüşen ATA İttifakının ikinci turda kimi destekleyeceğine çevrildi."

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow