Erdoğan'dan Yavuz Ağıralioğlu'nun sözlerine ilk yorum

Erdoğan'dan Yavuz Ağıralioğlu'nun sözlerine ilk yorum

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve 17 Bakan'ın milletvekili adayı gösterileceğini açıkladı. Yerli ve milli siyaset yapan her partiye Cumhur İttifakı kapısının açık olduğunu belirten Erdoğan, HDP'nin aday çıkarmama kararını eleştirdi. "HDP bu masanın 7. ortağı" dedi. Masanın 7 yardımcılı formülünü de eleştiren Erdoğan;, "Türkiye bir kabile devleti değildir" diye konuştu. İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu'nun Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına yönelik ifadelerini gündemine aldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"17 BAKAN DA MİLLETVEKİLİ ADAYI OLACAK"

"Cumhurbaşkanı Yardımcım Fuat Bey, Ankara'dan bir bölgeye onu da aday yapıyoruz. Ve 17 tane kabine üyemin hemen hemen her birine değişik illerde bu tür görevler vereceğiz. Ve onları daha çok bu büyük şehirlerden aday yapmayı belirledik." Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve 17 Bakan'ın milletvekili adayı gösterileceğini bu sözlerle açıkladı.

"HÜDA PAR DESTEĞİNİ ÖNEMLİ BULUYORUM"

HÜDAPAR'ın Cumhur İttifakı'na desteğini değerlendirdi. "Yerli ve milli siyaset yapan, milletin değerleriyle barışık siyasi partilere kapımız açık. HÜDAPAR'a yakıştırılmak istenen bazı çirkinlikler var. Bunların hepsini zaten HÜDAPAR yetkilileri kabul etmiyorlar. Tamamıyla yerli ve milli bir yapı. Bu desteği çok önemli ve kıymetli buluyorum. Cumhur İttifakı'na katılımlar olursa da olumlu karşılarız." dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"TÜRKİYE BİR KABİLE DEVLETİ DEĞİLDİR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, masanın 7 yardımcılı formülünü eleştirdi. "Türkiye bir kabile devleti değildir." ifadelerini kullandı.

"HAKİKATİ DİLE GETİRMESİ ÖNEMLİ"

İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu'nun Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına yönelik ifadelerini gündemine aldı. "Masadakilerin birbirine güvenmediğini, birbirine pusu kurduğunu her zaman dile getirdik. Kimin hesabı diğerine uyacak uymayacak. Bunu tabii önümüzdeki günler çok daha iyi gösterecek. İçlerinden bazılarının gerçekleri görmesi, hakikati dile getirmesi tabii ki önemli." diye konuştu.

"HDP MASANIN YEDİNCİ ORTAĞI"

Erdoğan, HDP'nin cumhurbaşkanı adayı çıkarmamasına da değindi. "HDP bu masanın 7. ortağı" diyerek şöyle konuştu:

"Biz ne dedik? Bir gizli ortak var. Nerede? Masanın altında demiştik. Şimdi masanın altından üstüne çıktı böylece. Kandil'deki terörist elebaşları da zaten altılı masanın kendileri için umut oluşturduğunu söylüyorlar. HDP'nin destek verdiği Bay Bay Kemal'i Kandil'e umut veren bir aday olarak görüyorlar." 

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber