Erken seçim tartışması

Erken seçim tartışması

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Muhalefetten gelen erken seçim çağrılarına AK Parti cephesinden bir kez daha yanıt geldi. AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Türkiye’de erken seçimi doğuracak şartların olmadığını söyledi 2023'ü işaret etti. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'ın da gündeminde erken seçim çağrıları vardı. CHP ise erken seçim ısrarını sürdürdü.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Siyasetin gündemindeki erken seçim tartışmalarını bu sözlerle değerlendirdi. Erken seçim için şartların oluşmadığını söyledi. AK Parti Grup Başkanvekili Numan Kurtulmuş, bir kez daha 2023’ü işaret etti.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan da muhalefetin erken seçim taleplerini eleştirdi. Bülent turan seçimin kriz zamanlarında olabileceğini Türkiye’de bir kriz atmosferi olmadığını söyledi. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun daha önceki erken seçime karşı çıktığına dair açıklamaları hatırlattı.

Erken seçimi sık sık gündeme taşıyan CHP’de Grup Başkanvekili Engin Özkoç'ta sosyal medyadan açıklama yaptı, "Millet işsizlikten bıktı, açlıktan bıktı, yoksulluktan bıktı. Hemen erken seçim" ifadelerini kullandı.


 
 
 

 

 

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber