hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Ersoy: Bu yıl hedefimiz yüzde 40 büyüme

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, bu yıl beklenilen turist sayısıyla ilgili "Bu yıl hedefimiz minimum yüzde 40 büyüme. İlk 6 aylık gerçekleşmeler ve ileriye dönük rezervasyonlar da gayet sevindirici durumda. Haziran ayı sonu itibarıyla tahminen 19 milyon rakamını Türkiye olarak yakalamış olacağız" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Turizm sezonunun tam anlamıyla başlaması ile birlikte hedefler bir kez daha ortaya kondu. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye’nin geçen yıl turist sayısında yüzde 90 büyüme gerçekleştirdiğini vurguladı.

  "Bu hedefin hedefimiz minimum yüzde 40 büyüme olduğuna işaret eden Ersoy, "İlk 6 aylık gerçekleşmeler ve ileriye dönük rezervasyonlar da gayet sevindirici durumda. Haziran ayı sonu itibarıyla tahminen 19 milyon rakamını Türkiye olarak yakalamış olacağız.” sözlerini kullandı.

  Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı ile Türkiye’nin dünyada açık ara en yoğun ve etkili tanıtım yapan ülke olduğunu söyleyen Bakan Ersoy, "Tanıtım yaptığımız ülke sayısı 200'e kadar çıkıyor." Dedi.

  Mehmet Nuri Ersoy, "Küresel ve bölgesel krizlere karşı bağışıklığı artırmak, nitelikli turisti getirebilmek ve kişi başı gelir hedeflerini yükseltmek için pazar çeşitliliğine önem veriyoruz, yeni pazarlar bulup, mevcut pazarlardaki payı artırmak, yeni ürünler geliştirerek ürün çeşitliliğini artırmak ve turizmi 81 vilayet yaymak istiyoruz." ifadelerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Türkiye´nin geçen sene 670 noktada kazı yaparak dünyada birinci olduğunu, bu sene daha fazlasının yapılacağını aktaran Mehmet Nuri Ersoy, yerel, özgün ve doğal değerlerini ortaya çıkarmak için planlanan rota çalışmalarını da tamamladıklarını vurguladı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow