Esenyurt'ta aynı noktada ölümlü

Esenyurt'ta aynı noktada ölümlü

İstanbul Esenyurt’ta yaya geçidinin bulunmadığı Haramidere bağlantı yolu üzerinde 2 kişi yaşamını yitirdi. Geçtiğimiz aylarda, aynı noktada ters şeritten ilerleyen bir otomobil, 26 yaşındaki güvenlik görevlisi Numan Altun’un hayatını kaybetmesine sebep oldu. Peki, bu kazaların nedeni ne? CNN TÜRK muhabiri Özgür Deniz Kaya ve kameraman Onur Özel, o bölgede yaşananları aktardı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Süratle geçen TIR'lar. Bariyeri bile olmayan yollarda ilerleyen yayalar. Yayalarla araçlar arasındaki o incecik çizginin kayması halinde, bir hiç yüzünden yitip giden hayatlar. Son örneği Esenyurt'ta yaşandı. Karşıdan karşıya geçmeye çalışan 64 yaşındaki çift, hayatını kaybetti. Üstelik bu kaza ilk değildi. 2019 Ağustos’unda, 26 yaşındaki güvenlik görevlisi Numan Altun da benzer şekilde yaşamını yitirdi.

Esenyurt'ta Zafer ve Akevler mahallelerini birbirinden ayıran, her gün yüzlerce kişinin kullandığı bu yolun yaya geçidine ihtiyacı var. Yayaların beklentisi de bu, trafik keşmekeşinde karşıdan karşıya güven içinde geçebilmek.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber