hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Esenyurt'taki tekel bayi cinayetinin perde arkası

  İstanbul Esenyurt'taki kanlı cinayetle ilgili gözaltına alınan 8 kişi adliyeye sevk edildi. Peki, Türkiye'nin gündemine oturan bu cinayet neden işlendi? Katil zanlıları kendilerini nasıl savundu? Ayrıntılarını CNN TÜRK İstanbul Haber Müdürü Nihat Uludağ aktardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Esenyurt Güzelyurt mahallesi, Mehmet Akif Ersoy caddesinde bulunan tekel bayisinde cumartesi günü 00.15 sıralarında meydana gelen saldırıda, 20 yaşındaki Batuhan Bayındır ile 24 yaşındaki Yunus Emre Erzen hayatını kaybederken, 21 yaşındaki Yusuf Erzen ise ağır yaralandı.

  Esenyurttaki tekel bayi cinayetinin perde arkası

  GÖZALTINDAKİ 8 KİŞİ ADLİYEDE

  Olayla ilgili gözaltına alınan şüpheliler Tarık Özer, Azad Özer ve Servet Özer ile onlara yardım ettiği öne sürülen 5 kişinin işlemleri bugün tamamlandı. Şüpheliler Cinayet Büro Amirliği'nden adliyeye sevk edildi. Önceki gün ise ilk olarak yakalanan şüpheli Murat Özer tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

  Esenyurttaki tekel bayi cinayetinin perde arkası

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  9 KURŞUN İSABET ETMİŞ

  Öte yandan olayda canice katledilen Yunus Emre Erzen'in vücuduna 9 kurşun isabet ettiği, Batuhan Bayındır'ın ise 2 kurşun isabet ettiği tespit edildi. Olayda yaralı kurtulan Yusuf Erzen'e ise bir kurşun isabet ettiği bildirildi.

  Esenyurttaki tekel bayi cinayetinin perde arkası

  BÜYÜKÇEKMECE'DE İNŞAATI YARI BİTMİŞ BİR VİLLADA SAKLANMIŞLAR

  Polisin sıkı takibi altında bulunan Tarık Özer ve oğlu Azat Özer'in ise olay sonrası kendilerine ait Büyükçekmece'de inşaat halindeki villada saklandıkları belirlendi.

  TANINMAK İÇİN SAÇLARINI KESMİŞ

  Şüphelilerin olayı gerçekleştirdikten sonra önce kendi evlerine gittikleri burada Tarık Özer'in yanına eşyalarını aldığı ayrıca tanınmamak için saçlarını kestiği tespit edildi. Tarık Özer'in ve Azat Özer'in daha sonra saklanmak için Büyükçekmece'deki inşaata gittikleri öğrenildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Esenyurttaki tekel bayi cinayetinin perde arkası

  PEYNİR EKMEK ALMAK İÇİN DIŞARI ÇIKTIĞINDA KENDİSİNİ TELEVİZYONDA GÖRMÜŞ

  Polise firarda olduğu dönemi anlatan Tarık Özer'in üç kere bakkaldan peynir ekmek almak için dışarı çıktığını, her seferinde bakkalda bulunan televizyonda kendi fotoğrafını gördüğünü söylediği belirtildi. İki şüphelinin yerlerini tespit eden cinayet büro amirliğine bağlı ekiplerin operasyon düzenleyerek göz altıları gerçekleştirdiği kaydedildi.

  POLİS OPERASYONDA ŞÜPHELİ BİR TEKNEYİ DURDURDU

  Polis soruşturmasında Tarık Özer'in bir arkadaşına ait Tuzla'da demirli bulunan bir teknenin ise GPS sinyalini kapatarak Büyükçekmece'ye doğru hareket ettiği tespit edildi. Şüphelilerin bu tekneyle kaçma ihtimaline karşılık deniz polisinin harekete geçtiği ve tekneyi Büyükçekmece'de durdurduğu böylece muhtemel bir kaçışın engellendiği öğrenildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Esenyurttaki tekel bayi cinayetinin perde arkası

  "BENDEN 1 MİLYON 350 BİN LİRALIK DEMİR ALDILAR YARI PARASINI ÖDEMEDİLER"

  Cinayet Büro Amirliğinde yapılan sorgusunda olayı tüm detayları ile anlatan Tarık Özer'in "Onlara geçtiğimiz mayıs ayında 1 milyon 350 liralık inşaat demiri sattım. Onlarla iki ayrı senet yapmıştık. İlk senedi parça parçada olsa ödediler. Ancak ikinci senet bir türlü ödenmedi. Araya birkaç kişi sokup ödemeleri için ikna etmeye çalıştım. Yine ödemeyince avukatlarıma alacağımı tahsil etmeleri için talimat verdim" dediği öğrenildi.

  "ÖNCE ÖNEMSEMEDİM. SONRA KONUŞMAYA KARAR VERDİM"

  İcra davası açıldığında sosyal medya üzerinden hakkında paylaşımlar yapıldığını bunu kendisinin ilk gördüğüne önemsemediğini söyleyen Tarık Özer'in "Ancak eve gittiğimde bu paylaşımlar yüzünden oğlum ve kardeşimin üzgün olduğunu gördüm. Gidip bir konuşmaya karar verdik. Olay yerine gittiğimizde amacımız tamamen konuşmaktı. İçeri girip babalarını sorduk. Telefon ettiler ancak açılmadı. Sonra ortam bir an da gerginleşti" dediği belirtildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Esenyurttaki tekel bayi cinayetinin perde arkası

  "NE YAPTIĞIMI HATIRLAMIYORUM"

  Olay anında ilk silahı karşı tarafından çektiğini ve ateş ettiğini belirten Tarık Özer'in "Daha önce kardeşimi vurmuşlardı. Kargaşada silah patlayıp yerde kan görünce bir anda kendimi kaybettim. O an kendimi kaybettim. Ne yaptığımı hiç hatırlamıyorum. Ortalık sakinleşince yaptıklarımın farkına vardım. Çok üzgünüm" dediği ifade edildi.

  SİLAHLAR RUHSATLI VE AYNI KİŞİYE AİT

  Öte yandan olayda kullanılan silahların daha önce yakalanarak çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanan Murat Özer'e ait olduğu tespit edildi. Bu silahlardan bulundurma ruhsatlı olanın olay sırasında Tarık Özer'de taşıma ruhsatlı olanın ise Murat Özer'de olduğu öğrenildi.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow