hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Ev alamayan arsa alıyor!

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Deprem sonrası, arsa satın alanların sayısı arttı. Talep gittikçe artıyor. Neredeyse her iki gayrimenkul satışından biri arsa oluyor. Peki arsaya büyük ilgi olmasının nedenleri neler? Nelere dikkat edilmeli? Detayları Gayrimenkul Uzmanı Ufuk Tetik anlattı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Şubat ayında meydana gelen depremlerin ardından vatandaşlar sağlam bina arayışına girdi. Müstakil binalara talep fazla ancak hızla yükselen arsa talebi de var.

  Arsa talebindeki artış pandemi sürecinde başladı. Arsa satın almak isteyenler genellikle büyük şehirlerin çevre illerine yöneliyor.

  Gayrimenkul Uzmanı Ufuk Tetik, “Arsa yatırımlarında özellikle büyük şehirlerin etrafında olan iller rövaşta. İnsanlar, oturdukları yerlerin yaşadıkları yerlerin daha güvenli olup olmadığını sorguluyorlar. Haklı olarak da bu konuda ellerinde imkan varsa kendi bildikleri şekilde daha güvenli yerler yapmak konusunda istekli durumdalar.

  Özellikle büyük şehirli insanların herhangi pandemi sürecinde yine böyle durumlarda kendilerine alternatif bir yaşam alanı olarak arsayı ve çevresini düşündüler. İstanbul özelinde konuşursak, Trakya, Tekirdağ, Kırklareli gibi bölgelerin depremden sonra özellikle yoğun ilgi gördüğünü görüyoruz. Çanakkale tarafının yoğun ilgi gördüğünü görüyoruz. Bu bölgelerde özellikle şu anda arsa taleplerinin zirve yaptığını görüyoruz.” ifadelerini kullandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow