hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  EYT'liler için formüller ne?

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde EYT'liler için kurulan komisyon tüm alternatifleri değerlendiriyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’de çalışmalara ilişkin, "Yıl sonuna kadar bitireceğiz." dedi

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Emeklilikte yaşa takılanlar için kurulan çalışma grubu mesaisini sürdürüyor. Çok sayıda alternatifin değerlendirildiği komisyonun çalışmalarına ilişkin konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "En uygun formülü devreye sokacağız" dedi.

  EYTliler için formüller ne

  EYTliler için formüller ne

  Bilgin, "Hazırlık tamamladıktan sonra Hazine ve Maliye Bakanlığı bu sürece katılacak. İşin bir de maliye boyutu var. Sonra çalışmamızı uygulanabilir bir program haline getireceğiz. Ondan sonra Cumhurbaşkanına sunacağız. Yıl sonuna kadar inşallah bitireceğiz. Niyetimiz, meclise yıl başından önce ya da önümüzdeki yıl ocak ayı gibi sunmak." ifadeleri kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bakan Bilgin, EYT için çok sayıda alternatif olduğunu her bir alternatife göre de kapsamın farklılık gösterdiğini ve şu an için öncelikli çalışmalarının EYT’den önce sözleşmeli personel olduğunu söyledi. Bakan Vedat Bilgin, "Sözleşmeli personelle ilgili de ayrı bir çalışma grubumuz var. Onlar çalışmasını tamamladıktan sonra sendikalardan da taleplerini alacağız ve çalışmamız şekillenecek." ifadelerini kullandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow