hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  F-16'lara yerli ve milli donanım

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, yerli kit Özgür ile modernize edilen ilk F-16'ların Türk Silahlı Kuvvetleri'ne teslim edildiğini söyledi. Özgür kiti ile F-16'lara milli yazılım ve donanımlar eklendi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, yerli ve milli imkanlarla modernize edilen ilk F-16’ların Türk Silahlı Kuvvetleri’ne teslim edildiğini duyurdu. Yerli modernizasyon kiti Özgür ile F-16’lara milli yazılım ve donanımlar eklendi, ayrıca milli mühimmatlar ve podlar da daha verimli kullanacak.

  F-16lara yerli ve milli donanım

  Açıklamasını sosyal medya hesabından yapan Demir, “Bundan sonra F-16’larımız çok daha ileri kabiliyetlere sahip, modernize olmuş şekilde hava kuvvetlerimizin hizmetine devam edecek. Türkiye Yüzyılı’na armağan olsun!” İfadelerini kullandı. Demir’in paylaştığı animasyon filmde Türkiye Yüzyılı şarkısı da kullanıldı.

  Özgür modernizasyon kiti ile yeni geliştirilen Bozdoğan ve Gökdoğan havadan havaya füzeleri, SOM seyir füzeleri, minyatür bombalar, eğitim mühimmatları çeşitli güdüm teknikleri ile geliştirilen mühimmatlar, F-16’lardan atılabilecek. Ayrıca pilotlar milli video veri kayıt cihazını, milli harekat uçuş yazılımını, milli uçuş kontrol bilgisayarını da kullanabilecek. Özgür kiti ile F-16’lar, İHA'lar ve SİHA'lar ile kara ve deniz platform ve unsurları ile iletişim kurabilecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  F-16lara yerli ve milli donanım

  F-16 blok 30 uçaklarına uygulanmaya başlanan modernizasyon, zaman içinde blok 40/50 uçaklara da entegre edilecek. Özgür modernizasyonu ile sağlanan yapısal geliştirmeler, 8 bin saat olan uçuş ömrünü 12 bin saate çıkaracak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow