hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Faruk Fatih Özer'in Kocaeli'deki evine haciz yapıldı

  KAYNAKCNN TÜRK

  Thodex kripto para borsasında vurgun yapan firari Faruk Fatih Özer'in Kocaeli'deki evine haciz işlemi yapıldı. Alacaklı avukatı Sinan Keskin, konutun önünde haciz işlemi sonrası evdeki durumu ve hukuki süreci CNN TÜRK Muhabiri Ceylan Sever'e değerlendirdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Thodex'in sahibi Faruk Fatih Özer nisan ayında yurt dışına kaçarken, kripto para borsasında paraları bulunanlar ise mağdur oldu. Kripto para borsası mağdurları suç duyurusunda bulunurken, alacakları nedeniyle icra talep etti. Bir mağdurun İstanbul Anadolu 2'nci İcra Dairesi’ne 628 bin 460 TL için icra talebi onaylandı. Mağdur avukatı Sinan Keskin, memurlarla birlikte haciz işleminde bulundu. Faruk Fatih Özer’in Darıca'ya bağlı Bayramoğlu Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Caddesi’nde bulunan sitede ailesine ait dairede, çilingirin kapıyı açmasının ardından haciz işlemi gerçekleştirildi.

  "EVDEKİ EŞYALAR BORCU KARŞILAMIYOR"

  Haciz işleminin ardından CNN TÜRK'e konuşan alacaklı avukatı Sinan Keskin, "İçeriye girdiğimizde dairenin boşaltılmış olduğunu gördük. Kıymetli bir şey göremedik. O yüzden tutanağa geçirdik. Tutanakla birlikte ikinci aşamada eğer kıymetli bir şey olması halinde muhafaza işlemlerini yapacağız. Birileri girip çıkıyor eve, öyle bir izlenim edindim. Ama sürekli bir ikametgah gibi görünmüyor. Artık akrabaları, belki anne-babası bilemiyorum, birileri girip çıkmış eve. Tebligatlar asılıydı kapıda, bizimle ilgili tebligatlar da asılıydı kapıda. Bazı tebligatlar da teslim alınmış içeride duruyordu. O yüzden birileri girip çıkıyor dedim. Bu ilk haciz işlemimizdi, fiili haczimizi yaptık eve gelerek. Bundan sonraki süreçte en önemli konu Faruk Fatih Özer'in hesabında bulunan 31 milyon. Bununla ilgili icra dairesi şu anda yazılarını yazıyor, haciz işlemlerini tamamlayacak. Devletin tedbiri haricinde alacaklılar adına da haciz işlemini uygulayacağız. Özer'in adına kayıtlı araba, taşınır-taşınmaz tüm malvarlıklarına haciz işlemini tesis edeceğiz. Özer için yakalama kararı devam ederken hakkında gıyabi olarak dava açılabilir. Bunda bir bahis yoktur. Ancak şu anda yakalama işlemleri devletimizin en üst birimleri tarafından devam etmektedir. Bu konuda da müvekkillerimden ve diğer yatırımcılardan müsterih olmalarını diliyorum. Onu saklandığı yerden çıkartıp bulacaklarına inancımız sonsuz." dedi. 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow