hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  FETÖ’den yeni sinsi plan mı? Elebaşı Gülen'in yeni dergi kapağındaki ayrıntı ne?

  Yunanistan'dan Türkiye'ye geçmeye çalışan 4 FETÖ’cü sınırda yakalandı. Ülkemizde FETÖ ile mücadele sürerken dikkat çekici gelişmeler oluyor. Elebaşı Fethullah Gülen, örgüt mensuplarıyla sohbetine ait yeni bir video yayınladı. Gülen videosunda, ‘Yeniden Diriliş’ mesajı verdi. Gülen’in yeni çıkan kitabının kapağında da dikkat çekici ayrıntılar var.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Aslında FETÖ, Türkiye'de yeniden bir ışık görmüş. Sızıntı dergisi darbeden 2 ay önce yayınlanmıştı. FETÖ bütün yapılanmasını sembollerle yürütüyor. Bu derginin adı sızıntı. Nereye sızıntı? Devlete sızıntı…

  Yine bir mesaj veriyor. Askeri üniforma giymiş bir asker kapıyı açıyor. Darbeden hemen önce… Burada tabanına bir mesaj var. Yeni dergilerindeki şey, Yusuf suresi. Hazreti Yusuf'u metafor olarak göstermişler ve derginin görselinde bir ışık görünüyor.

  FETÖ’den yeni sinsi plan mı Elebaşı Gülenin yeni dergi kapağındaki ayrıntı ne

  HAZRETİ YUSUF NEYİ SEMBOLİZE EDİYOR?

  Hazreti Yusuf yaşam hikayesine baktığında tutsaklık ve esirlikten sonra iktidar ve güç elde etmeye gidiyor. Yine aynı mesaj. Kitlesine yani cezaevindeki kitlesine diyor ki; ışık göründü, az kaldı. Burada bir mesaj var.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  1999 yılında Adnan Oktar suç örgütüne bir operasyon yapılmıştı. Özgürlük aşığı olarak bilinen insan hakları savunucusu olarak görünen kişilerin verdiği birtakım sahte raporlar vardı.

  SAHTE RAPORLARLA NE YAPILDI?

  Önce yargı süreci uzatıldı. Adnan Oktar örgütü sahte işkence raporları ile yeniden sokağa salındı. Oktar örgütü daha da güçlendi, daha da vahşileşti, daha da gaddarlaştı ve yüzlerce çocuğu, kızı kaçırdı. Kimine tecavüz ettiler, kimini hapsettiler. Aileleri yıktılar, parçaladılar ve daha da büyüyerek gittiler.

  Adnan Oktar suç örgütü şu an nerede davası Yargıtay’da. Ben korkuyorum Yargıtay'dan olumsuz bir karar çıkarsa. Sıkıntılı bir süreç işliyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow