Fikirtepeliler konutlarına kavuşuyor

Fikirtepeliler konutlarına kavuşuyor

{ title }

SONRAKİ VİDEO

İstanbul Fikirtepe'de müteahhitler ile hak sahipleri arasındaki anlaşmazlık ve finansman sorunu nedeniyle yılan hikayesine dönen kentsel dönüşüm projesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteğiyle gideriliyor. Bitirilmeye başlanan projeler ile mağduriyetler giderilirken, yarım kalan bin 100 konut bu ay hak sahiplerine teslim edilecek.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Fikirtepe'de 2010 yılında müteahhitler ile hak sahipleri arasında yaşanan kat anlaşmazlığı ve finansman sorunu, kentsel dönüşüm projesini durma noktasına getirmişti.

Finansman desteğinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından sağlandığı 286 pafta, 3415 ada, 9 parselde bulunan, 182 bin 198 metrekare alanda gerçekleştirilecek projenin ihalesi yapıldı ve inşaata başlandı.

İnşaatların tamamlanmasıyla teslim tarihi geldi çattı. Fikirtepe’deki 5 blokta yer alan yaklaşık bin 100 konut bu ay hak sahiplerine teslim edilecek. Konutların vatandaşlara teslimi için de hazırlıklara başlandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, bunun için proje bünyesinde iki dükkanı ofis olarak belirledi. Hak sahiplerine konutların teslim işlemleri bu ofisler üzerinden yapılacak.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber