hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Firari Levent Göktaş tutuklandı

  Akademisyen Necip Hablemitoğlu suikastı faillerinden Levent Göktaş, Bulgaristan'ın iade kararının ardından dün Türkiye'ye getirildi. Göktaş, hakkındaki yakalama kararı yüzüne okunarak tutuklandı. İçişleri Bakanı Soylu bugün, Bulgaristanlı mevkidaşı ile İstanbul'da bir araya geldi. İade için teşekkür etti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  18 Aralık 2002'de evinin önünde uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetmişti Akademisyen Doçent Doktor Necip Hablemitoğlu.

  Yıllarca faili meçhul kalan cinayette, dosya kapanmak üzereyken gelen itirafla soruşturma hız kazandı. O suikaste karışmakla suçlananlar tek tek yakalandı. Onlardan biri de Emekli Albay Levent Göktaş'tı. Bulgaristan'da yakalandı, Türkiye'ye iade edildi.

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bulgaristanlı mevkidaşı ile İstanbul'da bir araya geldi. Soylu, iade için mevkidaşı Demerdzhiev’e teşekkür etti.

  Firari Levent Göktaş tutuklandı

  Özel Kuvvetler subayı olan Göktaş, iddiaya göre azmettiriciydi. Emniyet İnterpol Daire Başkanlığı devreye girdi. 27 Ağustos'ta hakkında kırmızı bülten çıkartıldı. Göktaş, Bulgaristan'da yakalanmıştı. Ankara Cuhmruiyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturmada, tasarlayarak adam öldürme
  ve örgüt üyeliği suçlarından iadesi talep edildi. Önceki gün Türkiye'ye getirilen Göktaş, İstanbul'da tutuklandı.

  Levent Göktaş'ın İstanbul'da bir cezaevine götürüldükten sonra İstanbul dışında yüksek güvenlikli bir cezaevine sevk edilmeleri bekleniyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow