hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Fırtınada hayatını kaybetmişti

  Ankara'da şiddetli sağanak ve fırtına hayatı durma noktasına getirmişti. Bir inşaatta fırtına nedeniyle devrilen beton kalıplar 1 üniversite öğrencisinin ölümüne neden olurken 21 yaşındaki Taha Öztürk’ün ilk staj günü olduğu ortaya çıktı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Stajyer olarak ilk iş günüydü. Hayalleri, umutları, ve önünde uzun bir geleceği vardı. 21 yaşındaki Taha Öztürk, fırtınada devrilen beton kalıpların altında kalarak hayatını kaybetti.

  Ankara’da aniden bastıran sağanak ve şiddetli fırtına inşaat şantiyesini de etkisi altına aldı. Yenimahalle'deki inşaatta ise önce tahtalar sağa sola uçmaya başladı. Ardından da beton kalıplar devrildi.

  Bu sırada 3 stajyer inşaatta görevliydi. Hacettepe Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü 3'üncü sınıf öğrencisi Taha Öztürk hayatını kaybederken ikindi namazının ardından toprağa verildi. ODTÜ Mimarlık Bölümü Öğrencisi Ege Kıratlı ve ODTÜ İnşaat Mühendisliği Öğrencisi Emre Çetin yaralandı. Yaralı öğrencilerin durumunun ise iyi olduğu kaydedildi.

  Taha Öztürk’ün vefatının ardından ODTÜ ve Hacettepe üniversitelerinden taziye mesajı geldi. Olayın ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatıldı.

  Ankara'da ise gün boyu fırtınanın yaraları sarıldı. Fırtınanın zarar verdiği yerlerden biri de Altındağ Mahallesi’ndeki camiydi. Fırtınadan önce iki minareli ulu caminin bir minaresi fırtınanın şiddetine daha fazla dayanamayarak yıkıldı. O anlarda caminin hemen yanındaki evde bulunan Aynur Çetin’le birlikte onlarca kişi faciadan kıl payı kurtuldu.

  Minareden etrafa saçılan taşlar ise yakınlardaki evlerin camlarından içeri girdi.

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow