hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Furkan Yazıcıoğlu: Elimizde radar kayıtları var

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Helikopter kazasında hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi'nin merhum Lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun oğlu Furkan Yazıcıoğlu, CNNTÜRK’te davayla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. “Dava dosyasının her yerinden FETÖ fışkırıyor” diyen Furkan Yazıcıoğlu, suikast ihtimalini güçlendiren ve dava dosyasına giren bir de yeni bilgi paylaştı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Babası Muhsin Yazıcıoğlu şüpheli helikopter kazasında hayatını kaybettiğinde henüz 15 yaşındaydı. Furkan Yazıcıoğlu, suikasttan 12 yıl sonra, yaşananların perde arkasını ve davayla ilgili bilinmeyenleri Cnntürk’te “Ne Oluyor” programında anlattı.

  Üzerinden yıllar geçmesine rağmen yaşananların hâlâ tam olarak aydınlatılamadığını belirten Furkan Yazıcıoğlu, şüpheli kazadaki FETÖ izlerine dikkat çekti. Arama kurtarma çalışmalarında yaşanan ‘tuhaflıkları’ hatırlattı.

  Yazıcıoğlu, suikast iddialarını güçlendiren bir de yeni bilgi verdi. Helikopteri düşürdüğü iddia edilen savaş uçağının, olaydan kısa bir süre önce ‘prova’ olarak değerlendirilebilecek bir hareket yaptığını ve bu hareketin radar kayıtlarının mahkemeye sunulduğunu açıkladı.

  O jetin, FETÖ’den tutuklu pilotunun örgüt imamı Adil Öksüz’le Yakın ilişkisi olduğunu belirten Furkan Yazıcıoğlu, helikopterden sökülen cihazlarla ilgili bylock yazışmalarına da dikkat çekti.

  Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun Hrant Dink’in öldürülmesiyle ilgili çok önemli bilgilere ulaştığını belirten Furkan Yazıcıoğlu, babasının kazadan çok kısa bir süre önce bu bilgiyi arkadaşlarıyla paylaştığını söyledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Furkan Yazıcıoğlu, geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan’la da bir görüşme gerçekleştirmişti. Yazıcıoğlu, o görüşmede yaşananları da anlattı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow