Son dakika... Gemilerde yolcu taşımacılığı başlıyor

Son dakika... Gemilerde yolcu taşımacılığı başlıyor

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Turistik amaçlı gemiler ve gezi gemileri de dahil tüm gemilerle yolcu taşımacılığı başlıyor. Kararı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu duyurdu. Normalleşme kapsamında, gemi taşımacılığında tedbirli normalleşme başlayacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Deniz ulaşımında normalleşme başlıyor, gemi yolcu taşımacılığı için harekete geçildi. Kararı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu duyurdu. Bakan Karaismailoğlu yaptığı yazılı açıklamada, normalleşme süreci kapsamında turistik amaçlı gemiler ve gezinti gemilerinin de içinde bulunduğu tüm gemilerde yolcu taşımacılığına başlanacağını açıkladı.

Karaismailoğlu, Age Adaları ile Türkiye limanları arasındaki uluslararası gemi seferlerini ve yolcu taşımacılığını da başlatma kararı aldıklarını söyledi. "Ayrıca İstanbul ve Çanakkale Boğazı giriş-çıkış yapacak 20 metre altı teknelerin raporlama yapmaları gibi Kovid-19'a yönelik denizcilik sektörü için alınan tedbirleri kaldırmış bulunuyoruz" dedi.

Sektörün hak ettiği ivmeyi kazanması için tüm imkanların seferber edileceğini söyleyen Ulaştırma Bakanı, salgın süresince kaldırılan ve yabancı bayraklı gemilere yapılan liman devleti denetimleri uygulamasına da başlandığını duyurdu.

Ve eğitimlerle sınavlar... Bakan Karaismailoğlu, gemi adamları sınavlarının da başlayacağını ifade etti. Gemi adamı yetiştirme kursları ve diğer eğitimler Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaygın eğitim kurumlarına ilişkin yapacağı düzenleme ile faaliyete geçecek. Eğitim ve sınavlarda sosyal mesafe kurallarına riayet edilecek.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber