hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Genç mühendisler yaptıkları roketlerle yarıştı

  Ayakları yere basmayan festival TEKNOFEST kapsamında Aksaray'da roket yarışması düzenlendi. Lise ve üniversite öğrencileri yaptıkları roketler kıyasıya yarıştı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  TEKNOFEST kapsamında Aksaray'da roket yarışması düzenlendi. Lise ve üniversite öğrencileri yaptıkları roketler kıyasıya yarıştı.

  'GENÇLERİMİZİN SEVİNÇTEN HAVAYA UÇTUĞUNU GÖRÜYORUZ'

  Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir'de yarışmayı izleyenler arasındaydı. Roket yarışlarındaki katılımcıların heyecanlarına ortak olduklarını ifade eden Başkan Demir, şunları kaydetti:

  "Roket yarışmalarımız da devam ediyor. 450 civarı başvuru arasından 80'in üzerinde ekip var. Bu ekipler de burada; alçak, orta, yüksek irtifa ve zorlu görev kategorilerinde yaptıkları işlemler var. Roketlerini birleştirip, burada atışa sunuyorlar. Roketleri uçarken, gençlerimizin de sevinçten havaya uçtuğunu görüyoruz. Şu anki heyecanları, kararlılıkları, yaptıkları işler gelecek için gelecek için büyük bir istikbal vadediyor. Gelecekte yapacakları katkıları da dört gözle bekliyoruz. 'Ne kadar çalışsak azdır' diyoruz. Tüm stratejik alanlarda tam bağımsızlığı sağlamadan 'Çok yol katettik' demiyoruz, demeyeceğiz. 'Bugün iyi bir noktadayız' dediğimiz gün, o bağımsızlığı sağladığımız gündür. Daha yapacak çok işimiz var." 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow