"Genel başkanlar vekil olsun" çıkışı

"Genel başkanlar vekil olsun" çıkışı

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Kılıçdaroğlu'nun seçilmesi durumunda cumhurbaşkanı yardımcısı olacak Mansur Yavaş'ın açıklamaları bu hafta Millet İttifakı’nın gündemi olacak gibi. Öyle ki Yavaş, masadaki liderlerin vekil olup partilerinin başında olmalarını önereceğini söylemişti. Masadan tepkiler sürdü mü? Yavaş’ın bu sözleri için ne yorum geldi? Haberimizde.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Millet İttifakı'nda cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu’nun seçilmesi durumunda cumhurbaşkanı yardımcısı olacağı duyurulan isimlerden biri Mansur Yavaş'ın sözleri gündemdeki sıcaklığını koruyor. Mansur Yavaş'ın masadaki liderlerin parti genel başkanı olarak kalmasını gündeme getiren sözlerine masadaki DEVA Partisi’nden yanıt gelmiş, parti sözcüsü "Öneriyi masaya Kılıçdaroğlu getirir" mesajı vermişti. Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hukuk İşleri Başkanı Bülent Kaya da "Mansur Yavaş'ın şahsi kanaatleridir saygı duyarım ama genel başkanların cumhurbaşkanı yardımcılığı olması böyle iki üç saat içerisinde olan bir şey değil. Bu süreçler uzun süre müzakere edildi" dedi.

Genel başkanlar vekil olsun çıkışı

Millet İttifakı cephesinde gözler bir yandan da CHP Genel Başkanı, aday Kemal Kılıçdaroğlu'nun ittifak dışındaki partilerle temaslarına çevrildi.

Kılıçdaroğlu’nun HDP ziyaretinin bu hafta gerçekleşmesi bekleniyor. Kılıçdaroğlu'na destek talebine HDP'nin ne yanıt vereceği de merak ediliyor.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber