hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Gıda kriziyle mücadelede 5'li formül

  Tarım ve Orman Bakanlığı gıda kriziyle mücadele için düğmeye bastı ve gıda güvenliği için beşli formül geliştirildi. Bu formüller arasında gıda güvencesi ile ürün bulunurluğunu artırmak yer aldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Tarım ve Orman Bakanlığı gıda kriziyle mücadele etmek için düğmeye bastı. Gıdanın güvence altına alınması ve ürün bulunurluğunu artırmak amaçlandı ve beşli bir formül geliştirildi. Sabah Gazetesinin haberine göre bu kapsamda stratejik tarım ürünlerinin üretimi mercek altına alınacak. Üretimin yeterlilik süreci analiz edilecek, tedbir önerileri alınarak gerekli planlamalar yapılacak.

  Arz güvenliğinin sağlanması için gerekli stratejik yöntemler ve veri mimarisi geliştirilecek. Bakanlık içi ve dışı verileri derleyen sistem üretimi takip ve analiz edecek. Kurulacak olan arz güvenliği takip sistemi, dijital ortama taşınacak. Burada süreç takip edilerek karar destek raporları oluşturulacak.

  Dijital ortama taşınacak olan arz güvenliği sistemi ile veri toplama, analiz, izleme ve karar destek hizmetleri yapılacak. Ayrıca gıda güvenliğine yapılan doğru yatırımlarla tarımsal üretim artırılırken, tarım-sanayi entegrasyonu da güçlendirilecek.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow