hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Gıdaya online takip sistemi geliyor!

  Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, gıdada halkın sağlığını tehlikeye atan işletmelerle ilgili yeni bir çalışma içerisinde olduklarını belirtti. Yeni sistemle birlikte; fahiş fiyatla kararlılıkla mücadele edeceklerini kaydeden Yumaklı, "Toplumun takibi açısından online olarak herkesin rahat şekilde takip edeceği bir sistemi getiriyoruz" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Gıdaya online takip sistemi geliyor. Konuya ilişkin açıklama Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı'dan geldi.

  Tarım konusunun küresel ölçekteki yeri ve önemine işaret eden Bakan Yumaklı, bütün dünyada tarımın milli güvenlik meselesi olarak kabul edildiğini söyledi.

  Yumaklı, gıda sağlığı ve fiyatlarındaki sürecin takibiyle ilgili ise yeni sistemin devreye gireceğini ifade etti.

  İbrahim Yumaklı, "Bundan önceki dönemlerde kanunun 'bunlar teşhir edilebilir' yönetmeliğiyle birlikte zaman zaman listeler yayınlanmış ama bunların arasında belli dönemler olduğu için tartışma konusu olmuş. Bununla ilgili çalışmamız tamamlanmak üzere. Bundan sonraki dönemde gıdayla alakalı hangi türde olursa olsun halkımızın eş zamanlı görebileceği bir sistemi uygulamaya koyacağız. Online olarak herkesin rahat bir şekilde takip edebileceği bir sistemi getiriyoruz” ifadelerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yumaklı, tarım ve gıdada fahiş fiyat artışlarının pandemiyle başladığını, bu sürecin Rusya-Ukrayna savaşıyla da devam ettiğini kaydetti.

  Tüm sektörlerde Ticaret Bakanlığı'yla koordineli hareket ettiklerini ifade eden Yumaklı, "Fahiş fiyatlarla mücadeleye devam edeceğiz" dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow