hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Gönüllü avukatlar deprem bölgesinde

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Türkiye Barolar Birliği tarafından görevlendirilen avukatlar, Hatay’da depremzedelere hukuki danışmanlık yapıyor. Günde yaklaşık 100 depremzedenin aldığı bu danışmanlık işlemi ise tamamen ücretsiz. CNN TÜRK ekibinden Alparslan Çınar ve kameraman Mehmet Akif Yıldız'ın haberi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Formlar bir bir dolduruldu. Veraset işlemleri için gelen de vardı. Yakınlarını kaybettikleri yıkılan ev ya da iş yeri nedeniyle sorumlulara dava açmak isteyenler de.

  Depremin en çok hasar verdiği Hatay’da Türkiye Barolar Birliği tarafından konteynerlerde danışmanlık hizmeti veriliyor. Farklı illerdeki barolardan gönüllü olarak gelen avukatlar birlik tarafından burada görevlendirildi. Üstelik yapılan hiçbir işlemden ücret de alınmıyor.

  Gönüllü avukatlar deprem bölgesinde

  Konteynerlerde ve çadırlarda verilen bu hizmete ilgi de oldukça yoğun. Hafta sonları da dahil burada hizmet vermeyi sürdüren avukatların ise bir isteği var: “İlk önce meslektaşlarımızın desteğine ihtiyacımız var. 81 ilimizden meslektaşlarımızın gelip destek vermesini istiyoruz. Maalesef ilk zamanlardaki gibi yoğun gönüllü ve meslektaş bulamadığımız için zorlanıyoruz.”

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow