None

Gümrük Birliği'nin güncellenmesi

A A

26.01.2022 - 22:43 Son Güncelleme:

AB ile gümrük birliği anlaşmasına ilişkin güncelleme üretim sektörü için önemli başlık. Bu güncellemeye ilişkin AB Türkiye Delegasyonu Başkanı sanayicilere seslendi. "Güncelleme her iki tarafa da katkı sağlayacak. '' dedi. Sanayicilerin gündeminde de doğalgaz kesintileri vardı.

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyerlandrut Ankara Sanayi Odasında kürsüdeydi. Gündeminde sanayiciyi AB ile Türkiye arasındaki ticari ilişkileri yakından ilgilendiren gümrük birliğinin güncellenme süreci vardı. Avrupa Birliği Türkiye delegasyonu başkanı görüşmelerin sürdüğü mesajını verdi. "Gümrük Birliği'nin güncellenmesi çok önemli bir husus. Her iki tarafa da katkı sağlayacak.'' vurgusu yaptı.

Avrupa Birliği Türkiye delegasyonu başkanı ardından ''Türkiye birçok alanda, 6'ncı en büyük ticaret ortağımız, ekonomik ilişkiler bu bağlamda çok önemli.'' mesajı verdi.

Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir ise İran’ın doğal gazı kesmesinin ardından sanayide yaşanan elektrik ve gaz kesintilerine getirdi sözü.