hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Günlük koronavirüs rakamlarına aşılama da eklendi

  Koronavirüs nedeniyle 50 kişi daha hayatını kaybetti, 4 bin 418 yeni vaka tespit edildi. Sağlık Bakanlığı da günlük koronavirüs tablosunda değişikliğe gitti, bundan sonra illere ait aşılama oranları da paylaşılacak. Açıklanan ilk tabloya göre nüfusun yüzde 57,81'i aşılanırken, en çok aşı yapılan il yüzde 79,2 ile Muğla oldu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Koronavirüs vaka sayılarında düşüş sürerken, Sağlık Bakanlığı günlük vaka tablosunu değiştirdi. Günlük açıklanan verilere Türkiye Aşı Haritası ilave edildi.

  Koronavirüs, Türkiye'de 50 kişiyi daha hayattan kopardı, testi yapılan 216 bin 252 kişinin 4 bin 418'inin hasta olduğu açıklandı. Sağlık Bakanlığı, değiştirdiği günlük koronavirüs grafiğinde Aşı detaylarını da paylaştı.

  Türkiye'deki 52 milyon 607 bin 735 doz aşıyla nüfusun yüzde 57,81'i aşılandı. Bunların 35 milyon 883 bin 598'i ilk doz aşıyı olurken, 15 milyon 659 bin 611 kişi iki doz aşıyı da yaptırdı. 1 milyon 64 bin 526 kişinin de 3'üncü doz aşıyı yaptırdığı açıklandı.

  Türkiye genelinde en çok aşılama yapılan illerdeyse Muğla yüzde 79,2 ile birinci oldu. Onu Çanakkale, Kırklareli, Edirne, Balıkesir, Eskişehir, Amasya, Aydın, Bilecik ve İzmir takip etti. En az aşılanan il ise yüzde 26,7 ile Siirt oldu. Siirt'i Bitlis, Şanlıurfa, Mardin, Muş, Diyarbakır, Şırnak, Batman, Ağrı ve Bingöl izledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bundan sonra vaka sayıları ve aşı programının seyrinin yeni bir ekrandan izleneceğini belirten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Daha önce paylaştığımız tüm detayları ise haftalık raporlar halinde yayınlamaya devam edeceğiz. İller aşı olmada yarışacak" notunu paylaştı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow