Hakimi de telefonla dolandırdılar

Hakimi de telefonla dolandırdılar

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Dolandırıcılar bu kez de bir hakimi tuzağına düşürdü. "Banka hesabınızda şüpheli işlem var" diyen dolandırıcılara inanan hakim, 15 dakikada 30 bin dolar para ve 100 gram altınını çeteye kaptırdı. CNN TÜRK muhabiri Merve Tokaz ile kameraman Caner Emre Kınacı'nın haberi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Şüpheli işlem tuzağına düştü. 15 dakikada binlerce lirayı dolandırıcılara kaptırdı. Dolandırıcıların son dönemdeki son tuzağı, "banka hesap bilgilerinizde şüpheli işlem." Müşteri hizmetleri olarak arayan dolandırıcılar önce kuşku veriyor, ardından yönlendiriyor.

Banka çalışanı olduğunu söyleyen dolandırıcılık şebekesi üyesi, İstanbul'da yaşayan bir hakimi uykusunda yakaladı. Yalan ise tanıdıktı, "şüpheli işlem." O hakim de dolandırıcıların da şüpheli işlem tuzağına düştü. Gecenin geç saatlerinde hakimi arayan dolandırıcılar, "Hesabınızda Rusya'dan kaynaklı şüpheli bir işlem fark ettik" diyerek hakimden banka hesap bilgilerini istedi. Hakim önce şüpheye düştü. Ancak dolandırıcılar ona da kılıf uydurdu. "Banka hareketlerimde şüpheli işlem görünmüyor" diyen hakime, "Çünkü mesai saatleri dışındayız" diyerek kandırmayı başardı. 15 dakikalık telefon görüşmelerinde adım adım yönlendirilen hakim, 30 bin dolar ve 100 gram altınını dolandırıcıların hesabına aktardı.

Şikayet üzerine harekete geçen İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, üç kişilik dolandırıcılık şebekesinin izine ulaştı. Şüpheliler polis ekiplerince adreslerinde kıskıvrak yakalandı. Şüphelilerin ev aramalarında yurt dışı aramalarda kullanılan çok sayıda hat ele geçirildi. Gözaltına alınan 3 şüpheliden 2'si tutuklanırken, 1'i ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber