hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Hamdu Sena Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tereyağı götürecek

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Rize’nin İkizdere ilçesinde, yeni doğum yapan keçiyi sırtına aldığı fotoğrafın sosyal medyada yayılmasıyla gündeme gelen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Ankara’ya davet edilen 12 yaşındaki Hamdu Sena Bilgin, eli dolu gidecek. Hamdu Sena, Erdoğan'a yaylada ürettikleri organik tereyağı hediye götürecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İkizdere'ye10 kilometre uzaklıktaki Yağcılar Köyü’nde, hayvancılıkla geçimini sağlayan Atilla Bilgin’in Ortaokul 1’inci sınıf öğrencisi kızı Hamdu Sena Bilgin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ankara’ya davet edilmenin heyecanını yaşadığını söyledi. Okul çıkışı ve hafta sonları hayvancılıkla uğraşan ailesine yardımcı olan Hamdu Sena Bilgin, babası ile birlikte gideceği Ankara’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hediye olarak yaylada ürettikleri organik tereyağı götürecek.

  Hamdu Sena'ya beğeni ve paylaşım rekoru

  Hamdu Sena Bilgin'in yaşadıkları, köyünde keçileri barınaktan çıkarmasıyla başladı. Evden uzaklaşırken, keçilerden biri doğum yapmaya başlayınca koşarak, eve dönen Hamdu Sena, okul çantasını aldıktan sonra doğum yapan keçinin yanına geldi. Keçiyi sırtına alan, yavrusunu da 'Tomi' isimli çoban köpeğinin sırtına bağladığı okul çantasına koyan Hamdu Sena, karla kaplı dik yoldan evine doğru yürüdü. Bu sırada, 15 yaşındaki Ali Rahman da kız kardeşinin fotoğrafını çekti. Fotoğraf, sosyal medyada çok sayıda kullanıcı tarafından tekrar paylaşılarak beğenildi. Hamdu Sena’nın bu yaz döneminde de yaylada hayvanlarla geçirdiği anları yansıtan fotoğraf kareleri, sosyal medyada büyük beğeni topladı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow