Hangi parti çatısı altında birleşecekler?

Hangi parti çatısı altında birleşecekler?

{ title }

SONRAKİ VİDEO

CHP listelerinden meclise giren partilerin grup kurması gündemde. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, çalışmaların başladığını söyledi. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın da sıcak baktığını söyledi.  

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

DEVA, Gelecek, Saadet ve Demokrat Parti seçime CHP listelerinden girdi. Meclise kayıt yaptırdıktan sonra kendi partilerine döndüler. Toplam 38 milletvekili kendi partisini temsil ediyor. Bunlardan üçü DEVA, Gelecek ve Saadet mecliste grup sahibi olmak için bir çatı altında birleşmeyi gündemine aldı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, DEVA Partisi, Saadet Partisi ve Demokrat Parti ile mecliste ortak grup kurulması gerektiğini söyledi. Temel Karamollaoğlu ve Ali Babacan’ın da o fikir için olumsuz düşünmediğini söyledi.

ÇATI PARTİ HANGİSİ OLACAK?

Henüz verilmiş bir karar yok ama bu partilerde eğer birleşme gerçekleşirse 'eş başkanlık' döneminin olması bir seçenek ya da sadece iki parti Gelecek ve DEVA, DEVA çatısı altında birleşirse Davutoğlu’na 'onursal genel başkanlık' unvanı da verilebileceği konuşuluyor.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber