Hayalini kurduğu ormanda can verdi

Hayalini kurduğu ormanda can verdi

78 yaşındaki Ömer Bulut, çam ormanı kurma hayalini gerçekleştirmek için Almanya’dan kalkıp memleketi Gümüşhane’ye geldi. Bulut, hayalini de gerçekleştirdi gerçekleştirmesine ama fidan diktiği ormanda çıkan yangında hayatını kaybetti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Hayali çam ormanı kurmaktı, bunun için binlerce fidanı toprakla buluşturdu. Emeği, çıkan yangında alevlere teslim oldu. Kendisiyse o yangında hayatını kaybetti.

78 yaşındaki Ömer Bulut, 30 yıl işçi olarak çalıştığı Almanya’dan kalktı, memleketi Gümüşhane Köse’ye geldi. Eskiden beri kurduğu çam ormanı hayalini gerçekleştirecekti. Orman Müdürlüğü’nün belirlediği Gözeler mevkiindeki 300 dönüm araziye 500 bin lira harcayarak satın aldığı 12 bin çam fidanını toprakla buluşturdu. Fakat ilçenin Kayadibi Köyü’ndeki ormanlık alanda henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangın, otların kuru olması nedeniyle rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüdü. Durum itfaiye ekiplerine bildirildi.

Hayalini kurduğu ormanda can verdi

Ekiplerin müdahalesiyle yangın kısa sürede söndürüldü. Bölgede inceleme yapan ekipler 78 yaşındaki Ömer Bulut’un cansız bedenine ulaştı. Bulut’un yangına müdahale etmek için gittiği öğrenildi.

Yangınla ilgili soruşturma başlatılırken, Bulut’un cansız bedeni otopsi işlemleri için adli tıp kurumuna kaldırıldı.

 

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber

TÜRKİYE | SON DAKİKA