Hayvan kaçakçılarına operasyon: 62 gözaltı

Hayvan kaçakçılarına operasyon: 62 gözaltı

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Türkiye'de barındırılma izni olmayan ve yasa dışı yollarla Türkiye’ye getirilen yüzlerce tür hayvan, düzenlenen operasyonla koruma altına alındı. O operasyonlarda aralarında veterinerlerin de bulunduğu 62 şüpheli gözaltına alındı. CNN TÜRK muhabiri Merve Tokaz ile kameraman Yasin Kamaloğlu'nun haberi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Maymun, orangutan, Himalaya sakası ve farklı iklim koşullarında yaşamaya uygun yüzlerce cins hayvanı otobüslere doldurdular. Yasal olmayan şartlarla Türkiye’ye getirdiler. Polisin operasyonu ile yakalandılar.

İstanbul merkezli 14 ilde yasadışı hayvan kaçakçılarına operasyon vardı. Polis ekipleri, bir yılı aşkın süren telefon dinlemelerinde hayvanların karayolu üzerinden yasadışı yollarla Türkiye’ye getirildiklerini, yüksek meblağlar karşılığı satıldığını belirledi.

Ardından adresler belirlendi. Şüpheliler takibe alındı. Belirlenen adreslere eş zamanlı baskın düzenlendi. Düzenlenen operasyonda 3 milyon lira değerinde yüzlerce hayvan koruma altına alındı. Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’ne teslim edildi. Gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.

 

 

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber