hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  HDP isim vermeden "Kılıçdaroğlu" dedi! Cumhur İttifak’ından ne tepkiler geldi?

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na desteğini açıklamasının ardından gözler HDP’ye çevrilmişti. HDP isim vermeden Kılıçdaroğlu’na destek açıklaması yaptı. O açıklamaya Cumhur İttifak’ından ne tepkiler geldi?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na desteğini açıklamasının ardından HDP’nin tutumuna gözler çevrilmişti.

  HDP’den Kılıçdaroğlu’na isim vermeden destek açıklaması geldi.

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, o açıklama için ‘danışıklı dövüş’ diyerek “Burada danışıklı dövüş olduğunu düşünüyorum. Ben zaten seni destekliyorum, sen nasılsa HDP olarak destek verdiysen biz yarın bildiğimiz yolda devam ederiz. Sen zaten FETÖ ile kol kolasın. PKK’da ciddi bir birliktelik söz konusu. Biz desteğimizi açıkladık. Şeklen karşı olduğumuz izlenimini verelim. HDP başka bir yeri desteme şansı yoktur.” ifadelerini kullandı.

  AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, HDP’nin bir önceki toplantıdan 24 saat sonra açıklama yapmasına dikkat çekti.

  Çelik, "Kandilden mesaj beklediler’ dedi ve “Ya HDP'ye ya Zafer Partisine yalan söylüyor. ‘İtiraz etmeyecekler’ dedim. 24 saat beklediler, Kandilden mesajı beklediler. HDP hala Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekliyorsa HDP kendi seçmenine yalan söylüyor demektir. Burada mesele Kandil nereye konumlanacaktır.” sözlerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici'de CNN TÜRK yayınında konuştu.

  Destici, "HDP tabanına bunu anlatamayacağı için isim vermedi” dedi ve “Tabanlarına Kemal Kılıçdaroğlu ile mutabakatı nasıl anlatacaklarını düşünürken böyle bir geçiş formülü düşündüler.  Kemal Kılıçdaroğlu bugün bile hala ‘yerel yönetimler özerklik şartını yerine getireceğim’ diyordu. Bundan vazgeçtiğini söyledi mi? Söylemedi.” ifadelerini kullandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow