HDP Kılıçdaroğlu'ndan ne istedi?

HDP Kılıçdaroğlu'ndan ne istedi?

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, destek için HDP'nin kapısını çalmıştı. MHP lideri Devlet Bahçeli, "Kimlerin kimlerle hedef birliği içinde olduğunun çirkin resmi" sözleriyle o buluşmayı değerlendirdi. AK Parti'den de tepki geldi. Peki CHP'nin ittifak ortağı İYİ Parti o görüşme için ne dedi?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun HDP ziyareti ve o ziyarete tepkiler var.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 21 Mart nevruz mesajında o buluşmayı hedef aldı.

Kılıçdaroğlu’nun destek talebine HDP’nin ne yanıt vereceği, CHP liderinin cumhurbaşkanı adaylığına destek karşılığında ne isteyeceği merak konusu.

HDP Kılıçdaroğlundan ne istedi

Daha önce HDP'nin ne isteyeceğine ilişkin cezaevinde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partinin 11 maddelik tutum belgesine işaret etmişti. Belediyelerde kayyım uygulamasına son verilmesi Kürt sorunu için mecliste adım atılması, demokratik anayasa gibi başlıkların olduğu 11 madde dile getirilmişti HDP tarafından.

Haber devam ediyor
Haberin devamı

O görüşmeye Cumhur İttifakı’ndan tepkiler geldi. Peki CHP'nin ittifak ortağı İYİ Parti ne diyor? O görüşmeyi nasıl değerlendiriyor??İYİ Partili isimler, "Herkes herkesi destekleyebilir. Destek vermenin ötesinde bir şey olması beklenmiyor. Odak millet, kimseye özel politika üretilmez" diyor. HDP'ye bir pozisyon sağlanması da İYİ Parti cephesinde öngörülmüyor.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber