hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  HDP'den bu kez "Kılıçdaroğlu"lu destek

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Ümit Özdağ'ın Kılıçdaroğlu ile imzaladığı protokolun kayyım kısmı HDP kanadında tepkiyle karşılanmıştı. Öyle ki HDP, Kılıçdaroğlu'na 2. tur desteğini isim vermeden duyurmuştu. Bu kez Diyarbakır'da isim vererek açıkladılar. HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ise Özdağ'a sert sözlerle yüklendi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  SANCAR: KILIÇDAROĞLU BİR DEĞİŞİM VAADEDİYOR

  "Kılıçdaroğlu" demeden açıklamışlardı desteklerini. Tele1 yayınında da sürdü o tutum dün akşam. HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, "Kılıçdaroğlu da bir değişim, genel anlamda bir değişim vaadediyor. Biz mevcut rejimi bir seçenek olarak görmüyoruz. Dolayısıyla diğer seçeneği tercih ediyoruz" dedi.

  BULDAN: BİZİM İÇİN ESAS OLAN KILIÇDAROĞLU'NUN SÖZLERİ

  Ama bugün "Kılıçdaroğlu" dedi HDP. HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, "Bizim için esas olan Kılıçdaroğlu'nun topluma verdiği sözlerdir. Sayın Kılıçdaroğlu'nun daha önce yaptığı açıklamalardır" diye konuştu.

  SANCAR: KAYYIMA GÜÇLÜ İTİRAZIMIZ VAR

  Ümit Özdağ'la CHP'nin imzaladığı protokolün kayyım kısmı HDP ve bileşenlerinde rahatsızlık yaratmıştı. Mithat Sancar, "Protokolde en çok gündeme gelen konu kayyım meselesi. Kayyım meselesinde yer alan ifadelere itirazımız var, yaklaşıma itirazımız var. Bizim güçlü bir itirazımız var" ifadelerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  BULDAN: ÖZDAĞ'A DEĞİL, KILIÇDAROĞLU'NUN SÖZLERİNE BAKIYORUZ

  O rahatsızlık devam ederken Diyarbakır'da geçti kameraların karşısına Pervin Buldan. Kılıçdaroğlu'na desteğini açıklayan Ümit Özdağ'a sert sözlerle yüklendi. "Biz Ümit Özdağ'ın ne dediğine bakmıyoruz. Ümit Özdağ'ın ırkçı ve faşist söylemlerine asla bakmıyoruz. Bizim için esas olan Kılıçdaroğlu'nun topluma verdiği sözlerdir. Sayın Kılıçdaroğlu'nun daha önce yaptığı açıklamalardır. İkinci turda kazanmak için bir protokol imzalamış olabilirler ama bizim için esas olan Kılıçdaroğlu'nun verdiği sözlerdir" dedi.

  TÜRK: KILIÇDAROĞLU SEÇİLİRSE BİRÇOK TALEBİMİZ OLACAK

  Ahmet Türk de oradaydı. "Tercihimiz elbette Kılıçdaroğlu'ndan yana olacaktır. Cumhurbaşkanının Kılıçdaroğlu seçilmesine rağmen birçok talebimiz yine gündeme gelecek" açıklamasını yaptı.

  Cezaevindeki Selahattin Demirtaş da sosyal medya hesabından Kılıçdaroğlu'na oy istedi.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow