hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  HDP'li Buldan: Yönetimin parçası olacağız

  HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Batman'da konuştu. Partisinin gelecek seçimlerde ülkeyi yöneteceğini iddia etti, "Demokrasiyi savunanlarla bu ülkeyi yönetmeye aday bir parti olduğumuzu ilan ediyoruz" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "Sevgili halkımız, hiçkimse karamsarlığa kapılmasın. Hiçkimse en ufak bir şüphe duymasın. Hiçkimse bizlerin, Halkların Demokratik Partisi'nin bu seçimlerde yapacağı ve uygulayacağı strateji ile birlikte bir dahaki dönemde bu ülkede yönetimin bir parçası olacağını asla aklından çıkarmasın."

  Gelecek seçimlerde HDP'nin yönetimin bir parçası olacağını söyledi. Destekçileriyle yapacakları stratejiye işaret etti, ülkeyi birlikte yöneteceklerini öne sürdü. "Türkiye'deki demokrasi güçleriyle, barış yanlılarıyla, bu ülkede özgürlükleri isteyenlerle, demokrasiyi savunanlarla büyük bir strateji geliştirerek, bu ülkeyi yönetmeye aday bir parti olduğumuzu bir kez daha ilan ediyoruz" diye konuştu.

  HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Batman il kongresinde konuştu. Seçim çağrısını bir kez daha yineledi, partisinin seçimlere hazır olduğunu vurguladı. "Yarın da yapılsa bir ay sonra da yapılsa Halkların Demokratik Partisi seçimlere hazırdır, bu ülkeyi yönetmeye hazırdır" dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow