hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  HDP'li Buldan'dan Kılıçdaroğlu açıklaması: Destekleme kararını çok mu isteyerek aldık?

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  HDP'nin de içinde olduğu Emek ve Özgürlük İttifakı'nın Kemal Kılıçdaroğlu'na destek açıklamasının ardından HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'dan dikkat çeken bir açıklama geldi. Buldan, "Kemal kılıçdaroğlu'nu destekleme kararını çok mu isteyerek aldık? Bu bir gereklilikti" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "KILIÇDARDOĞLU'NA DESTEK GEREKLİLİK"

  HDP'nin de aralarında bulunduğu 6 partili Emek ve Özgürlük İttifakı, cumhurbaşkanlığı seçiminde Kemal Kılıçdaroğlu destekleme kararını resmi olarak yazılı açıklama ile duyurmuştu. HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar'ın "Hedeflerimiz uyuşuyor, Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceğiz" açıklamasının ardından bir diğer HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın "gereklilikti" açıklaması dikkat çekti.

  KANDEMİR: NE SÖZ VERİLDİ, TOPLUM ÖNÜNDE AÇIKLANMALI

  HDP'nin destek kararını AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, katıldığı bir televizyon programında değerlendirdi. "Ne söz verdi PKK'ya ya da onun siyasi uzantılarına Kemal Kılıçdaroğlu? Bunu net şekilde toplumun önünde konuşmaya davet ediyoruz kendilerini. Kazanalım da herkesle ilişki kurarız meşru ya da gayrimeşru diyen bir anlayışın Türkiye'ye faydası olmaz" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  BOZDAĞ: HDP MASAYA HAKİM OLDU

  Öte yandan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, katıldığı bir televizyon programında konuştu. "HDP masaya hakim oldu" dedi ve ekledi:

  Adamlar oturmayı bırak masaya hakim oldular. Açık açık ordalar. Tüm sosyal medya hesaplarından, yayın vasıtalarından açık açık destekliyorlar. Millet İttifakı'nın genel başkanlarından daha çok Millet İttifakı'nın adayına çalışıyorlar.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow