HEDEP CHP ile görüşecek mi?

HEDEP CHP ile görüşecek mi?

Yerel seçimlerde 81 ilde aday çıkarma kararı parti kurullarının gündeminde olan HEDEP iş birliği için görüşmeler yapacak mı? O ajandada CHP olacak mı? Gazetecilerin sorularını yanıtlayan partinin eş genel başkanları neler söyledi?

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

HEDEP yerel seçimlerde her ilden aday çıkarma kararı aldı. MYK’da alınan bu kararın parti meclisi ile onaylanmasının ardından 81 ilde aday çıkarılacak.

Gazetecilerle bir araya gelen HDP Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan ve Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları soruları yanıtladı.

İki eş başkandan "Biz meclisin üçüncü partisiyiz. Biz herkesle görüşürüz" değerlendirmesi geldi.

CHP ile görüşme olup olmayacağına ilişkin Bakırhan, sözü cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçimi öncesi imzalanan CHP- Zafer Partisi protokolüne getirdi ve "Bu protokol bir utanç belgesidir. Bu protokol, önümüzdeki dönem yapacağımız iş birliği ve güç birliğinde kırgınlık yarattı ama engel değil. Otururuz, konuşuruz" dedi.

İŞ BİRLİĞİ ÖNERİSİ MASADA MI?

Tuncer Bakırhan, “İstanbul bizim için önemlidir. Biz genel bir çerçeve ortaya koyduk, İstanbul’da bunun içindedir. İstanbul’a ayrı bir parantezimiz yok” dedi.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Bakırhan'ın önceki yerel seçimi de hatırlatarak, “Herkes İstanbul’u konuşuyor ama Ankara’da biz olmadan kazanma şansı yoktu. Mansur Yavaş’a bile oy verdirdik” ifadelerini kullanması dikkat çekti.

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow