hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Her ailenin avukatı olacak

  AK Parti, Türkiye Yüzyılı konseptiyle hazırladığı seçim beyannamesinde yeni düzenlemelere yer verecek. Her aileye bir avukat geliyor. CNN TÜRK Muhabiri Gaye Sude Kayışlı, detayları canlı yayın konuğu Avukat Ali Küver ile konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  AK Parti seçim beyannamesini hazırlıyor. Yargıda dikkat çekici düzenlemelere yer verecek. Bunlardan biri de aile avukatlığı sistemi. Avukat Ali Küver bu sistemi, “Devlet, merkezi bir sistem kurarak herkesin belirli bir birimde, ölçekte birinci dereceden bir avukata ulaşma hakkını sağlamış oluyor. Aile avukatlığı uygulaması aynı zamanda bir takım temel ve basit, karmaşık olmayan hukuki hizmetlerin verilmesini de kapsayacak” şeklinde açıklarken, “peki bu sistem ailelere nasıl kolaylık sağlayacak?” sorusuna da “Burada en dikkat çekici husus şu. Bu hukuki hizmetlerin alınacak avukatlık hizmetlerinin bedellerinin devlet tarafından karşılanması. Yakın bir seviyede, kolaylıkla ve herhangi bir maliyete katlanmadan avukata ulaştığınız zaman önünüze çıkan bir meselede haklılık ve haksızlık değerlendirmesini daha bu aşamada bir avukatın yardımından faydalanarak elde edebilirsiniz” cevabını verdi.

  Her ailenin avukatı olacak

  Aile avukatlarıyla, aynı zamanda yargının iş yükü de büyük oranda rahatlayacak. Küver, “Kişiler dava yoluna gitmeden veya başka hukuki müracaat yoluna gitmeden meselelerini bu aşamada ve en önemlisi de bir avukatın desteği ile halledebilmiş olabilirler” ifadelerini kullandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow